مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
اللهم عجل لولیک الفرج
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ :حوراء بانوان
نویسندگان
برچسبها

بی‌بصیرت‌ها فریب می‌خورند

برای دریافت فایل ، با توجه به سرعت اینترنت خود ، یکی از سه لینک روبرو را کلیک نمایید:
برای استفاده این صوت در سایت یا وبلاگ خود می توانید از این کد استفاده کنید:
[]
پنجاه سال بیشتر از رحلت پیامبر گرامی اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) نگذشته است که کار حکومت مسلمین به یزید می‌رسد. چگونه ممکن است مسلمین تن به حکومت یزید بدهند؟ چه آفتی بر سر این درخت تناور جامعه اسلامی نشست که راهی برای زدودن آن نماند جز فداکاری حسین‌بن‌علی (علیه‌السلام) و بذل جان پربهایش در راه اصلاح امت؟
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت ایام سالروز شهادت سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) کلیپ صوتی «بی‌بصیرت‌ها فریب می‌خورند» را درباره‌ی عواقب پیروی کردن از شهوات و چرب و شیرین دنیا و دوری از یاد خدا بر فریب خوردن در برهه‌های حساس و دور شدن از بصیرت منتشر می‌کند.

سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که در این صوت می‌شنوید:

* عاشورا پیامها و درسهایی دارد. عاشورا درس میدهد که برای حفظ دین، باید فداکاری کرد. درس میدهد که در راه قرآن، از همه چیز باید گذشت. درس میدهد که در میدان نبرد حقّ و باطل، کوچک و بزرگ، زن و مرد، پیر و جوان، شریف و وضیع و امام و رعیّت، با هم‌ در یک صف قرار میگیرند. درس میدهد که جبهه‌ی دشمن با همه‌ی تواناییهای ظاهری، بسیار آسیب‌پذیر است -همچنان‌که جبهه‌ی بنی‌امیه، به‌وسیله‌ی کاروان اسیران عاشورا، در کوفه آسیب دید، در شام آسیب دید، در مدینه آسیب دید، و بالأخره هم این ماجرا، به فنای جبهه‌ی سفیانی منتهی شد- درس میدهد که در ماجرای دفاع از دین، از همه چیز بیشتر، برای انسان، بصیرت لازم است. بی‌بصیرتها فریب میخورند. بی‌بصیرتها در جبهه‌ی باطل قرار میگیرند؛ بدون این‌که خود بدانند. همچنان‌که در جبهه‌ی ابن‌زیاد، کسانی بودند که از فسّاق و فجّار نبودند، ولی از بی‌بصیرتها بودند.
بیانات در دیدار فرماندهان گردان‌های عاشورا ۱۳۷۱/۴/۲۲

* ما امروز یک جامعه‌‌ی اسلامی هستیم. باید ببینیم آن جامعه‌‌ی اسلامی، چه آفتی پیدا کرد که کارش به یزید رسید؟ چه شد که بیست سال بعد از شهادت امیرالمؤمنین (علیه‌الصّلاةوالسّلام) در همان شهری که او حکومت میکرد، سرهای پسرانش را بر نیزه کردند و در آن شهر گرداندند!؟ کوفه یک نقطه‌ی بیگانه از دین نبود! کوفه همان جایی بود که امیرالمؤمنین (علیه‌السّلام) در بازارهای آن راه میرفت؛ تازیانه بر دوش می‌انداخت؛ مردم را امر به معروف و نهی از منکر میکرد؛ فریاد تلاوت قرآن در «آناءاللیل و اطراف النهار» از آن مسجد و آن تشکیلات بلند بود. این، همان شهر بود که پس از گذشت سالهایی نه‌چندان طولانی در بازارش دختران و حرم امیرالمؤمنین (علیه‌السّلام) را، با اسارت میگرداندند. در ظرف بیست سال چه شد که به آن‌جا رسیدند؟ اگر بیماری‌ای وجود دارد که میتواند جامعه‌ای را که در رأسش کسانی مثل پیغمبر اسلام و امیرالمؤمنین (علیهماالسّلام) بوده‌اند، در ظرف چند ده سال به آن وضعیت برساند، این بیماری، بیماری خطرناکی است و ما هم باید از آن بترسیم. امام بزرگوار ما، اگر خود را شاگردی از شاگردان پیغمبر اکرم (صلوات‌الله‌وسلامه‌علیه) محسوب میکرد، سرِ فخر به آسمان میسود. امام، افتخارش به این بود که بتواند احکام پیغمبر را درک، عمل و تبلیغ کند. امام ما کجا، پیغمبر کجا!؟ آن جامعه را پیغمبر ساخته بود و بعد از چند سال به آن وضع دچار شد. این جامعه‌ی ما خیلی باید مواظب باشد که به آن بیماری دچار نشود. عبرت، این‌جا است! ما باید آن بیماری را بشناسیم؛ آن را یک خطر بزرگ بدانیم و از آن اجتناب کنیم.
بیانات در دیدار فرماندهان گردان‌های عاشورا ۱۳۷۱/۴/۲۲

* عبرت ماجرای امام حسین این است که انسان فکر کند در تاریخ و جامعه اسلامی؛ آن هم جامعه‌ای که در رأس آن، شخصی مثل پیامبر خدا - نه یک بشر معمولی - قرار دارد و این پیامبر، ده سال با آن قدرت فوق تصوّر بشری و با اتّصال به اقیانوس لایزال وحی الهی و با حکمت بیانتها و بیمثالی که از آن برخوردار بود، در جامعه حکومت کرده است و بعد باز در فاصله‌ای، حکومت علی بن ابی‌طالب بر همین جامعه جریان داشته است و مدینه و کوفه، به نوبت پایگاه این حکومت عظیم قرار گرفته‌اند؛ چه حادثه‌ای اتّفاق افتاده و چه میکروبی وارد کالبد این جامعه شده است که بعد از گذشت نیم قرن از وفات پیامبر و بیست سال از شهادت امیرالمؤمنین علیهما السّلام، در همین جامعه و بین همین مردم، کسی مثل حسین بن علی را با آن وضع به شهادت میرسانند؟!
بیانات در دیدار جمعی از پاسداران ۱۳۷۴/۱۰/۵

* امروز، بحمدالله خدای متعال، قداست و معنویّت این انقلاب را حفظ کرده است. جوانانْ پاک و طاهرند؛ اما بدانید زیور و عیش و شیرینی دنیا، چیز خطرناکی است و دلهای سخت را میلرزاند، انسانهای قوی را میلغزاند. باید در مقابل این وسوسه‌ها، ایستادگی کرد. جهاد اکبری که فرمودند، همین است. شما که جهاد اصغرتان را خوب انجام دادید و امروز به این مرحله رسیده‌اید، باید بتوانید جهاد اکبر را نیز خوب انجام دهید.
بیانات در دیدار جمعی از پاسداران ۱۳۷۴/۱۰/۵
 
نوع مطلب :
برچسب ها : بی‌بصیرت‌ها فریب می‌خورند،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای مدظله العالی،
          
شنبه 24 مهر 1395
پیوندهای مرتبطچندرسانه‌ایچندرسانه‌ای
۱۳۹۱/۱۰/۰۵

مجموعه چندرسانه‌ای: «بی‌خواص»

  در دهه اول محرم الحرام امسال در مجموعه‌ای صوتی به بررسی عبرت‌های عاشورا در بیانات رهبر انقلاب پرداختیم. همان‌طور که در آن‌جا شنیدیم حضرت آ‌یت‌الله خامنه‌ای در بیاناتشان راجع به عبرت‌های عاشورا و درباره نقش «خواص اهل حق» در شکل‌گیری فاجعه‌ی عاشورا فرمودند: «جا دارد ملت اسلام فکر کند که چرا پنجاه سال بعد از وفات پیغمبر، کار کشور اسلامی به جایی رسید که جگر گوشه‌ی پیغمبر را با آن وضع فجیع به خاک و خون کشیدند؟! خوب؛ انسان باید به فکر فرو رود، که چرا چنین شد؟ از هر طرف حرکت می‌کنیم، به خواص می‌رسیم».
  به همین دلیل مجموعه چندرسانه‌ای «بی‌خواص» به شرح حال خواص صدر اسلام و علل انحراف آن‌ها با استفاده از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای می‌پردازد. این مجموعه از ابتدای دهه دوم صفر در پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR منتشر شده و تا روز اربعین حسینی ادامه خواهد داشت.
  برای مشاهده برنامه‌های این مجموعه بر روی تصویر هرکدام از اشخاص بالا کلیک کنید.
نوع مطلب :
برچسب ها : مجموعه چندرسانه‌ای: «بی‌خواص»، چندرسانه‌ای / چندرسانه‌ای | مجموعه «بی‌خواص»؛ سلیمان بن صرد خزاعی چندرسانه‌ایچندرسانه‌ای / چندرسانه‌ای | مجموعه «بی‌خواص»؛ شریح قاضی چندرسانه‌ایچندرسانه‌ای / چندرسانه‌ای | مجموعه «بی‌خواص»؛ شبث بن ربعی چندرسانه‌ایچندرسانه‌ای / چندرسانه‌ای | مجموعه «بی‌خواص»؛ ابوموسی اشعری چندرسانه‌ایچندرسانه‌ای / چندرسانه‌ای | مجموعه «بی‌خواص»؛ عمر بن سعد چندرسانه‌ایچندرسانه‌ای / چندرسانه‌ای | مجموعه «بی‌خواص»؛ سعد بن ابی‌وقاص چندرسانه‌ایچندرسانه‌ای / چندرسانه‌ای | مجموعه «بی‌خواص»؛ زبیر بن عوام چندرسانه‌ایچندرسانه‌ای / چندرسانه‌ای | مجموعه «بی‌خواص»؛ طلحة بن عبیدالله، چندرسانه‌ای / چندرسانه‌ای | مجموعه «بی‌خواص»؛ سلیمان بن صرد خزاعی چندرسانه‌ایچندرسانه‌ای / چندرسانه‌ای | مجموعه «بی‌خواص»؛ شریح قاضی چندرسانه‌ایچندرسانه‌ای / چندرسانه‌ای | مجموعه «بی‌خواص»؛ شبث بن ربعی چندرسانه‌ایچندرسانه‌ای / چندرسانه‌ای | مجموعه «بی‌خواص»؛ ابوموسی اشعری،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای مدظله العالی،
          
شنبه 24 مهر 1395
نوع مطلب :
برچسب ها : صهیونیسم نابود خواهد شد،
لینک های مرتبط :
          
جمعه 9 مهر 1395

حسین یا حصین؟

اینروزها نزدیک محرم شاهد پیراهن های مشکی هستیم که با خط درشت اسم حصین روی آن چاپ شده است.
که مربوط به گروه های رپ میباشد
سوای ارتباط این اسم با گروه های رپ خوب است با حصین ابن نمیر هم آشنا شویم
و اما حصین
حصین، در کربلا حضور داشت و روز عاشورا، فرماندهی تیراندازان لشکر عمر بن سعد را به عهد داشت و با تیراندازانش، یاران امام (ع) را تیرباران کرد و اسبان آنها را کشت و زمینه را برای یورش نهایی و گروهی سپاه ابن سعد به سپاه امام (ع) فراهم کرد. حصین، شخصاً در برخی درگیری‌ها شرکت داشت و در شهادت حبیب بن مظاهر، نقش داشت. او همان کسی است که در روز عاشورا به امام (ع) تیراندازی کرد و تیر به دندان‌های شریف ایشان خورد و بدین ترتیب، مانع آب خوردن امام (ع) شد. حصین، پس از پایان جنگ، هفده سر را با افراد تحت فرمانش به کوفه برد

چرا قلب فاطمه زهرا و امام زمانمان را با چنین غفلتی و ناآگاهیهایی ازین دست می شکنیم

خاص بودن پوشش به چه قیمتی
اگه عشق به سیدالشهدا دارید اطلاع رسانی کنید که قبل از فرارسیدن ماه عزای سالار شهیدان این پیراهنها از بین مردم جمع بشه


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 9 مهر 1395

سخن‌نگاشت | دیدار فرماندهان سپاه پاسداران

برش‌هایی از دیدار فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با رهبر انقلاب
  سخن‌نگاشت عنوان مجموعه‌ای از پوسترهای KHAMENEI.IR است که با هدف ترویج موضوعات کلیدی بیانات حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی در شبکه‌های اجتماعی، به بازنشر گفتارها یا نوشتارهای کوتاهی از ایشان (که به آن نقل قول و گفتاورد نیز گفته میشود) به همراه تصاویر ساده می‌پردازد.


 
نوع مطلب :
برچسب ها : دیدار فرماندهان سپاه پاسداران،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای مدظله العالی،
          
پنجشنبه 8 مهر 1395

اقتدار نظامی

­­حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی: تنها عامل رفع تهدید نظامی، «اقتدار دفاعی و نظامی» و «ایجاد ترس و رعب در دشمن» بوده و خواهد بود. ۹۵/۶/۲۸ 

پایگاه اطلاع‌رسانی
KHAMENEI.IR بر اساس این بخش از بیانات رهبر انقلاب طرح «اقتدار نظامی» را منتشر
می‌کند.


نوع مطلب :
برچسب ها : اقتدار نظامی،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای مدظله العالی،
          
پنجشنبه 8 مهر 1395
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 8 مهر 1395
سرهنگ دوم پاسدار «محمدرضا زارع الوانی» از مدافعان حرم آل الله در عملیات مستشاری و در حفظ و حراست از حرم حضرت زینب(س) در سوریه به‌دست تروریست‌های تکفیری داعشی به شهادت رسید.
سرهنگ دوم پاسدار «محمدرضا زارع الوانی» از مدافعان حرم آل الله در عملیات مستشاری و در حفظ و حراست از حرم حضرت زینب(س) در سوریه به‌دست تروریست‌های تکفیری داعشی به شهادت رسید.

به نقل از روابط عمومی سپاه انصارالحسین(ع) همدان، در پی شهادت سرهنگ دوم پاسدار «محمدرضا زارع الوانی» در سوریه، روابط عمومی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اطلاعیه‌ای صادر کرد.

 

در بخشی از این اطلاعیه با تبریک و تسلیت شهادت این پاسدار شجاع و گرانقدر همزمان با هفته دفاع مقدس به محضر حضرت ولی‌عصر(عج) و نائب برحقش امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) و مردم شریف استان همدان، آمده است:سرهنگ دوم پاسدار «محمدرضا زارع الوانی» از یگان ویژه صابرین نیروی زمینی سپاه از مدافعان حرم آل الله عصر دیروز در عملیات مستشاری و در حفظ و حراست از حرم حضرت زینب(س) و کمک و تقویت جبهه مقاومت اسلامی در سوریه به‌دست تروریست‌های تکفیری داعشی به شهادت رسید.

 

این اطلاعیه افزوده است: اخبار تکمیلی و نیز نحوه اجرای مراسم تشییع و بزرگداشت این شهید گرانقدر، متعاقباً اعلام خواهد شد.

 

گفتنی است؛ سرهنگ دوم پاسدار «محمدرضا زارع الوانی» بعد از شهید «قاضی‌خانی»، سردار شهید «حاج حسین همدانی»، شهید «مجید صانعی»، شهید «مجتبی کرمی»، شهید «میلاد مصطفوی»، شهید «محسن فانوسی»، شهید «مرتضی ترابی‌کمال»، شهید «حیدر ابراهیم‌خانی» و شهید «سعید شاملو» دهمین شهید مدافع حرم و بعد از شهیدان «رسول حیدری» و «علیرضا شمسی‌پور» دوازدهمین شهید برون مرزی استان بعد از دفاع مقدس است که به جمع یاران شهید خود پیوست.

نوع مطلب :
برچسب ها : سرهنگ «محمدرضا زارع الوانی» به جمع شهدای مدافع حرم پیوست،
لینک های مرتبط : رجانیوز،
          
پنجشنبه 8 مهر 1395

موضوعات
پیوند روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات