مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
اللهم عجل لولیک الفرج
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ :حوراء بانوان
نویسندگان
برچسبها
هفته بسیج گرامی باد
بیانات حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی - ۱۳۹۰/۰۹/۰۶
راه بسیج، راه امام حسین علیه السلام
تناسبی هست میان هویت و حقیقت بسیج با هویت محرم و عاشورا. بسیج افتخار دارد که پیرو مکتب عاشوراست. البته عاشورا اوج فداکاری و ایثار است. همه‌ی تاریخ، همه‌ی عالم، مسئله‌ی عاشورا و حسین‌بن‌علی (علیه‌السّلام) و اصحاب وفادار او را با این خصوصیت شناخته‌اند؛ فداکاری، ایثار در راه خدا و در راه تحقق اهداف الهی؛ لیکن مسئله‌ی عاشورا فقط این نیست. بله، برجسته‌ترین و نمایانترین خصوصیت عاشورا، همین فداکاری و شهادت است؛ ولی در ماجرای عاشورا حقایق دیگری هم وجود دارد. از آغاز حرکت از مدینه، بذر معرفت پاشیده شد - این یکی از خصوصیات حادثه‌ی عاشوراست - بذر بصیرت پاشیده شد. اگر مردمی، امتی از بصیرت برخوردار نباشند، حقایق گوناگون، کار آنها را اصلاح نخواهد کرد؛ گره از مشکلات آنها گشوده نخواهد شد. بنابراین اخلاص، موقع‌شناسی، پاشیدن بذر یک حرکت فزاینده‌ی تاریخی، از خصوصیات مهم عاشوراست. ماجرا فقط در ظهر عاشورا تمام نشد؛ در واقع از ظهر عاشورا یک جریانی در تاریخ شروع شد، که همچنان رو به افزایش و گسترش است. بعد از این هم همین خواهد بود. امام حسین (علیه‌السّلام) برای اعلای کلمه‌ی حق و برای نجات خلق، همه‌ی داشته‌های خود را به میدان آورد.
 بسیج، همین راه است؛ همین حرکت است؛ همین هدفهاست؛ همین ابزارها و وسیله‌هاست.
نوع مطلب : هفته بسیج گرامی باد، 
برچسب ها : هفته بسیج گرامی باد بیانات حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی - ۱۳۹۰/۰۹/۰۶ راه بسیج،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
شنبه 30 آبان 1394

هفته بسیج گرامی باد

بیانات حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی در دیدار بسیجیان استان کرمانشاه1393/7/22

منطقه‌ای که ما نام بسیج را بر آن اطلاق میکنیم و روحیه‌ی بسیجی را در آن گسترش میدهیم، یک منطقه‌ی محدود نیست، فقط منطقه‌ی نظامی نیست؛ همه‌ی بخشهای کشور میتوانند دارای روحیه‌ی بسیجی باشند. علم‌آموزی بسیجی، ثروت‌اندوزی بسیجی، دیپلماسی بسیجی، سیاست‌ورزی بسیجی، مدیریت بسیجی، سازماندهی بسیجی؛ مفهوم بسیج شامل حال همه‌ی این زمینه‌ها میشود؛ معنایش هم عبارت است از نوآوری و ابتکار و اخلاص.
 
پایه‌ی اصلی کار بسیجی، اخلاص است.

«گمنام»، از جمله‌ی تعبیرات امام است: «مکتب شاهدان و شهیدان گمنام». گمنام یعنی دنبال نام و نشان نبودن.

نوع مطلب : هفته بسیج گرامی باد، 
برچسب ها : بیانات حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی در دیدار بسیجیان استان کرمانشاه1393/7/22،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
شنبه 30 آبان 1394

هفته بسیج گرامی باد


بیانات حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی در دیدار بسیجیان استان کرمانشاه1393/7/22

بسیجی که در سال 58 تشکیل شد، نیازهای آن روز را تأمین میکرد - این یک نیاز بود - امروز بسیج نوع نیازهای دیگری را برآورده میکند. مسائلی که امروز مطرح است، آن روز مطرح نبود. امروز بسیج ما در زمینه‌ی علم، در زمینه‌ی ابتکار، در زمینه‌ی نوآوری، پیشرو است. این هم هنر امام بود. امام در همین نوشته‌ای که در آذر 67 مرقوم کردند - یعنی آخر عمرشان، تقریباً ده سال بعد از آن نوشته‌ی اول - از دانشجویان و طلاب میخواهند که بسیج تشکیل بدهند؛ بسیج دانشجو و بسیج طلبه. این نشان‌دهنده‌ی این است که نیازی که کشور به روحیه‌ی بسیجی دارد، مربوط میشود به همه‌ی زمینه‌ها، از جمله زمینه‌هائی که در قلمرو حوزه‌های علمیه است و زمینه‌هائی که در قلمرو دانشگاه‌هاست. امروز در حوزه‌ی علمیه هم فضلای بسیجی ما، علمای بزرگ بسیجی ما حضور دارند، افتخار هم میکنند. امام هم افتخار میکرد. امامِ با آن عظمت، میگفت من افتخارم این است که یک بسیجی ام. در دانشگاه هم همین جور است. در دانشگاه هم بسیج دانشجو، بسیج استاد، یک پدیده‌ی پیشرونده و پیشرو محسوب میشود.
 
امروز ما در همه‌ی زمینه‌ها مسائلی داریم که آن روز نداشتیم. آن روز این پیشرفتهای علمی نبود. اول انقلاب، همّ و غمّ نظام و بسیج و سپاه و همه‌ی مسئولین کشور و انقلاب این بود که این موجودیت جدید را حفظ کنند؛ این نهالی که تازه از سرزمین این مملکت روئیده بود، نگذارند از بین برود و برکنده شود. در همین غرب کشور، در منطقه‌ی جنوب شرقی کشور، در منطقه‌ی شمال شرقی کشور، در منطقه‌ی جنوب غربی کشور، در مناطق گوناگون، مستکبرین، دشمنان انقلاب، دشمنان اسلام، دشمنان ایران حوادثی را به راه انداخته بودند. آن روز جوانان مؤمن و دلباخته، با روحیه‌ی خودجوش بسیجی توی میدان میافتادند و جان خودشان را فدا میکردند؛ که من مثالهای کرمانشاه‌اش را، هم دیروز در دیدار با خانواده‌های شهدا بعضی را اشاره کردم، هم در صحبت پریروز؛ که یک ماه بعد از انقلاب، انسان میدید این حرکتهای خودجوش مردمی، این جوانها، از همین کرمانشاه دارند حرکت میکنند. بسیج این است. بسیج، حرکت برخاسته‌ی از ایمان، از عشق، از اعتماد به نفس و توأم با ابتکار است.

نوع مطلب : هفته بسیج گرامی باد، 
برچسب ها : هفته بسیج گرامی باد،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
جمعه 29 آبان 1394

رفتار ما، اخلاق ما، تخلّق شخصی ما برطبق قرآن باشد؛ این لازم است. تلاوت مقدّمه‌ی این است؛ فقط هم این نیست؛ علاوه بر شکل‌گیری شخصی برطبق قرآن، جامعه‌ی ما و محیط زندگی ما هم باید قرآنی بشود.
نگذاریم جاهلیّت، خود را بر جوامع ما و بر زندگی ما تحمیل کند؛ که کرده است. امروز دنیای اسلام در چنبره‌ی فشار نظامهای جاهلی رنج میبرد و درد میکشد. امروز دنیای اسلام دچار ضعف است، دچار فقر است، دچار اختلاف است، دچار جنگهای داخلی است، دچار مصرف‌کردن منابع و نیروهای عظیم درونی خود علیه خود است. این را بر دنیای اسلام تحمیل کرده‌اند؛ قرآن میخواهد ما را از فشار این تحمیل‌ها خارج کند؛ باید به اینجا برسیم. قرآن را فرا بگیریم، با قرآن اُنس بگیریم، در مقابل قرآن تسلیم باشیم، برای حرکت به سمت اهداف قرآنی عزم و اراده به‌خرج بدهیم؛ آن‌وقت میتوانیم. اگر یک قدم جلو برویم، خدای متعال به ما نیروی مضاعف میبخشد. این آن چیزی است که امروز ملّتهای مسلمان باید این را بفهمند؛ باید این را درک کنند؛ یک قدم برداریم، تجربه کنیم
نوع مطلب : جاهلیت مدرن، 
برچسب ها : جاهلیت مدرن،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
چهارشنبه 27 آبان 1394

به نقل از وبلاگ : بسیجیان ،جهادگران و نظامیان دریادل ایران اسلامی

هفته بسیج گرامی باد.

طرح ختم آیه 54 سوره مائده و قرائت زیارت عاشورا به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج

به نیت :
سلامتی و تعجیل در ظهور امام زمان عج الله
هدیه به امام حسین علیه السلام و شهدای اسلام
سلامتی رهبر معظم و جانبازان و آزادگان و رزمندگان راه حق
پیروزی رزمندگان اسلام


«یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا مَنْ یَرْتَدَّ مِنْکُمْ عَنْ دینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَ یُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنینَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْکافِرینَ یُجاهِدُونَ فی سَبیلِ اللهِ وَ لا یَخافُونَ لَوْمَةَ لَآئِمٍ ذالِکَ فَضْلُ اللهِ یُؤْتیهِ مَنْ یَشاءُ وَ اللهُ واسِعٌ عَلیمٌ».  54 سوره مائده


(اى کسانى که ایمان آورده اید! هر کس از شما، از آیین خود بازگردد، [به خدا زیانى نمى رساند] خداوند گروهى را مى آورد که آنها را دوست دارد و آنان [نیز] او را دوست دارند؛ در برابر مؤمنان متواضع، و در برابر کافران سرسخت و نیرومندند؛ در راه خدا جهاد مى کنند، و از سرزنش هیچ ملامتگرى هراسى ندارند. این، فضل خداست که آن را به هر کس بخواهد [ وشایسته ببیند] مى دهد؛ و فضل و احسان خداوند، گسترده و [او به همه چیز] داناست)قرائت آیه 54 سوره مائده : 14 مرتبه
قرائت زیارت عاشورا : 14 مرتبه
مهلت قرائت: تا 10 آذر ماه

نوع مطلب :
برچسب ها : بسیجیان، جهادگران و نظامیان دریادل ایران اسلامی،
لینک های مرتبط : http://www.bajanezamiandaryadel.blogsky.com/،
          
چهارشنبه 27 آبان 1394

ابلاغ سیاست‌های کلی"محیط زیست:"

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی، در نامه‌ای به رؤسای قوا، سیاست‌های کلی محیط زیست را ابلاغ کردند.
ایجاد نظام یکپارچه‌ی ملی محیط زیست، مدیریت هماهنگ و نظام‌مند منابع حیاتی، جرم‌انگاری تخریب محیط زیست، تهیه‌ی اطلس زیست‌بوم کشور، تقویت دیپلماسی محیط زیست، گسترش اقتصاد سبز و نهادینه‌سازی فرهنگ و اخلاق زیست‌محیطی از جمله محورهای ابلاغیه‌ی رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
متن سیاست‌های کلی محیط زیست که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده، به این شرح است:

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

سیاست‌های کلی محیط زیست

1. مدیریت جامع، هماهنگ و نظام‌مند منابع حیاتی (از قبیل هوا، آب، خاک و تنوع زیستی) مبتنی بر توان و پایداری زیست‌بوم به‌ویژه با افزایش ظرفیت‌ها و توانمندی‌های حقوقی و ساختاری مناسب همراه با رویکرد مشارکت مردمی.


2. ایجاد نظام یکپارچه‌ی ملی محیط زیست.

3. اصلاح شرایط زیستی به‌منظور برخوردار ساختن جامعه از محیط زیست سالم و رعایت عدالت و حقوق بین نسلی.

4. پیشگیری و ممانعت از انتشار انواع آلودگی‌های غیرمجاز و جرم‌انگاری تخریب محیط زیست و مجازات مؤثر و بازدارنده‌ی آلوده‌کنندگان و تخریب‌کنندگان محیط زیست و الزام آنان به جبران خسارت.

5. پایش مستمر و کنترل منابع و عوامل آلاینده‌ی هوا، آب، خاک، آلودگی‌های صوتی، امواج و اشعه‌های مخرب و تغییرات نامساعد اقلیم، و الزام به رعایت استانداردها و شاخص‌های زیست‌محیطی در قوانین و مقررات، برنامه‌های توسعه و آمایش سرزمین.
۶ تهیه‌ی اطلس زیست‌بوم کشور و حفاظت، احیاء، بهسازی و توسعه‌ی منابع طبیعی تجدیدپذیر (مانند دریا، دریاچه، رودخانه، مخزن سدها، تالاب، آبخوان زیرزمینی، جنگل، خاک، مرتع و تنوع زیستی به‌ویژه حیات وحش) و اعمال محدودیت قانونمند در بهره‌برداری از این منابع متناسب با توان اکولوژیک (ظرفیت قابل تحمل و توان بازسازی) آنها بر اساس معیارها و شاخص‌های پایداری، مدیریت اکوسیستم‌های حساس و ارزشمند (از قبیل پارک‌های ملی و آثار طبیعی ملی) و حفاظت از منابع ژنتیک و ارتقاء آنها تا سطح استانداردهای بین‌المللی.

7. مدیریت تغییرات اقلیم و مقابله با تهدیدات زیست‌محیطی نظیر بیابان‌زایی، گرد و غبار به‌ویژه ریزگردها، خشکسالی و عوامل سرایت‌دهنده‌ی میکروبی و رادیواکتیو و توسعه‌ی آینده‌نگری و شناخت پدیده‌های نوظهور زیست‌محیطی و مدیریت آن.

8. گسترش اقتصاد سبز با تأکید بر:
۱ـ۸. صنعتِ کم‌کربن، استفاده از انرژی‌های پاک، محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک و مدیریت پسماندها و پساب‌ها با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصادی، اجتماعی، طبیعی و زیست‌محیطی.
۲ـ۸. اصلاح الگوی تولید در بخش‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی و بهینه‌سازی الگوی مصرف آب، منابع، غذا، مواد و انرژی به‌ویژه ترویج مواد سوختی سازگار با محیط زیست.
۳ـ۸. توسعه‌ی حمل و نقل عمومی سبز و غیرفسیلی از جمله برقی و افزایش حمل و نقل همگانی به‌ویژه در کلان‌شهر‌ها.

9. تعادل‌بخشی و حفاظت کیفی آب‌های زیرزمینی از طریق اجرای عملیات آبخیزداری، آبخوان‌داری، مدیریت عوامل کاهش بهره‌برداری از آب‌های زیرزمینی و تبخیر و کنترل ورود آلاینده‌ها.

10. استقرار نظام حسابرسی زیست‌محیطی در کشور با لحاظ ارزش‌ها و هزینه‌های زیست‌محیطی (تخریب، آلودگی و احیاء) در حساب‌های ملی.

11. حمایت و تشویق سرمایه‌گذاری‌ها و فناوری‌های سازگار با محیط زیست با استفاده از ابزارهای مناسب از جمله عوارض و مالیات سبز.

12. تدوین منشور اخلاق محیط زیست و ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ و اخلاق زیست‌محیطی مبتنی بر ارزش‌ها و الگوهای سازنده‌ی ایرانی ـ اسلامی.

13. ارتقاء مطالعات و تحقیقات علمی و بهره‌مندی از فناوری‌های نوآورانه‌ی زیست‌محیطی و تجارب سازنده‌ی بومی در زمینه‌ی حفظ تعادل زیست‌بوم‌ها و پیشگیری از آلودگی و تخریب محیط زیست.

14. گسترش سطح آگاهی، دانش و بینش زیست‌محیطی جامعه و تقویت فرهنگ و معارف دینیِ مشارکت و مسئولیت‌پذیری اجتماعی به‌ویژه امر به معروف و نهی از منکر برای حفظ محیط زیست در تمام سطوح و اقشار جامعه.

15. تقویت دیپلماسی محیط زیست با:
۱ـ۱۵. تلاش برای ایجاد و تقویت نهادهای منطقه‌ای برای مقابله با گرد و غبار و آلودگی‌های آبی.
۲ـ۱۵. توسعه‌ی مناسبات و جلب مشارکت و همکاری‌های هدفمند و تأثیرگذار دوجانبه، چندجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی در زمینه‌ی محیط زیست.
۳ـ۱۵. بهره‌گیری مؤثر از فرصت‌ها و مشوق‌های بین‌المللی در حرکت به سوی اقتصاد کم‌کربن و تسهیل انتقال و توسعه‌ی فناوری‌ها و نوآوری‌های مرتبط.

نوع مطلب : ابلاغ سیاست های کلی محیط زیست، 
برچسب ها : ابلاغ سیاست های کلی محیط زیست،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
سه شنبه 26 آبان 1394

تحلیل حوادث لبنان و فرانسه:

سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی اخیر خود درباره‌ی حملات تروریستی داعش در لبنان و پاریس به محکومیت جنایات داعش پرداخت و گفت: «ما با همه بیگناهانی که در فرانسه با اقدام‌های تروریستی گروه وحشی داعش و نیروهای جنایتکار این گروه مواجه شدند ابراز همدردی می‌کنیم و با آن‌ها ابراز همبستگی انسانی، عاطفی و اخلاقی می‌کنیم.» جهت مطالعه ی گزیده‌ای از این سخنرانی به مراجعه نمایید:
 
KHAMENEI.IR

سخنان من به‌طور کامل به عملیات‌های تروریستی‌ای ارتباط دارد که چند روز پیش در منطقه برج‌البراجنه رخ داد و منجر به کشته و زخمی شدن ده‌‌ها تن شد با این حال اجازه دهید که در آغاز اعلام کنم حزب‌الله به شدت حملات تروریستی‌ای را که جنایتکاران داعشی در پاریس انجام دادند محکوم می‌کند. ما جنایت‌ها، کشتارها و ترورهای داعش را محکوم می‌کنیم. ما با همه‌ی بی‌گناهانی که در فرانسه با اقدام‌های تروریستی گروه وحشی داعش و نیروهای جنایتکار این گروه مواجه شدند ابراز همدردی می‌کنیم و با آن‌ها ابراز همبستگی انسانی، عاطفی و اخلاقی می‌کنیم.
نوع مطلب : تحلیل حوادث لبنان و فرانسه، 
برچسب ها : تحلیل حوادث لبنان و فرانسه،
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 26 آبان 1394
گزیده ای از سخنرانی سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره‌ی حملات تروریستی داعش در لبنان و پاریس:
شیوه‌‌ی تروریستی جدید داعش:
امروز ما در برابر شیوه‌ی تروریستی دیگر قرار گرفته‌ایم. شیوه‌ای که داعش شب گذشته در پاریس به‌کار برد. داعشی‌ها با به‌کارگیری عوامل انتحاری و استفاده از کمربند انفجاری به اهداف مورد نظر خود حمله می‌کنند. البته این شیوه‌ای که داعش و گروه‌های تکفیری به‌کار گرفته‌اند شیوه‌ی جدیدی نیست. داعشی‌ها وقتی می‌بینند که نمی‌توانند با کامیون بمب‌گذاری شده یا خودروهای بمب‌گذاری شده به هدف موردنظر خود حمله کنند این شیوه را در پیش می‌گیرند. البته تروریست‌ها ترجیح می‌دهند که از کامیون‌ها و خودروهای بمب‌گذاری شده استفاده کنند زیرا آن‌ها به‌دنبال آن هستند که عملیات‌هایشان بیشتر از حد ممکن کشته و زخمی و خرابی داشته باشد و در میان مردم ترس و وحشت ایجاد کند. آن‌ها وقتی می‌بینند که در زمینه‌ی بکارگیری خودروهای بمب‌گذاری شکست خورده‌اند به نیروهای انتحاری روی می‌آورند که از طریق بکارگیری کمربند انفجاری عملیات انجام می‌دهند.
با این موج جدید تروریستی نیز باید براساس همان منطق، شیوه و راهبردی که در مورد خودروهای بمب‌گذاری شده به‌کار گرفته شد برخورد صورت گیرد. یعنی ما باید ریشه‌ها، بنیادها، پایگاه‌ها، مغزهای متفکر و شبکه‌ها را هدف قرار دهیم و آن‌ها را نابود کنیم. باید جایی را نشانه رفت که مدیریت و فرماندهی این گروه‌های تروریستی را برعهده دارند. باید نزدیک‌ترین مکان در مدیریت گروه‌های تروریستی که این گروه‌ها و این شبکه‌های تروریستی را برای انجام عملیات تروریستی در لبنان می‌فرستند هدف قرار داد.

نوع مطلب : تحلیل حوادث لبنان و فرانسه، 
برچسب ها : تحلیل حوادث لبنان و فرانسه،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
سه شنبه 26 آبان 1394
 گزیده ای از سخنرانی سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره‌ی حملات تروریستی داعش در لبنان و پاریس:
اهداف دشمنان از این عملیات تروریستی
هدف نخست دشمن که هدف روشنی نیز هست این است که آن‌ها می‌خواهند در عرصه‌های مختلفی در لبنان فتنه ایجاد کنند. یعنی وقتی انفجار رخ داد و با توجه به مکان انفجار و تنگی خیابان و بازار در آن منطقه و ازدحام مردم و با توجه به ساعت وقوع انفجار، که وقت پایان یافتن نماز و خروج نمازگزاران از مسجد بود و بواسطه‌ی دیگر امور تعداد زیادی به شهادت رسیدند. البته براساس تحقیقات صورت گرفته تروریست‌ها به‌دنبال انجام عملیاتی خطرناک‌تر و بزرگ‌تر از آنچه رخ داد بودند. به‌گونه‌ای که می‌توان گفت به نسبت آنچه به‌وقوع پیوست خداوند بلایی بزرگ‌تر را از سر ما دفع کرد. از این‌رو اینکه سریعاً نام دو فلسطینی و یک فرد سوری از سوی داعش یا طرف‌های دیگر که امکان دارد اسرائیلی باشند یا طرف‌های اطلاعاتی مشخصی باشند به عنوان عوامل انتحاری اعلام شد با هدف ایجاد فتنه صورت گرفت.
هدف بعدی، آن‌ها به‌دنبال ایجاد فتنه میان لبنانی‌ها و فلسطینی‌ها بودند. و به‌طور مشخص‌تر آن‌ها قصد داشتند میان اهالی ضاحیه جنوبی و اردوگاه فلسطینی برج‌البراجنه فتنه ایجاد کنند؛ زیرا اردوگاه برج‌البراجنه به خیابانی که در آن این جنایت بزرگ رخ داده چسبیده است. و همچنین آن‌ها می‌خواستند از این طریق میان ما و اردوگاه‌های فلسطینی‌ها که در میان اهل ما در جنوب لبنان یا در منطقه بقاع واقع شده است اختلاف ایجاد کنند. زیرا این شهدا به جنوب یا به بقاع منتقل می‌شوند و براساس این منطق وحشی همین مسأله باعث می‌شد تا واکنش‌هایی علیه فلسطینی‌ها صورت گیرد و فلسطینی‌ها مسئول این حوادث خشونت‌بار شناخته شوند. این هدف یکی از اهداف موردنظر تروریست‌ها بود و آن‌ها می‌خواستند با استفاده از موقعیت مکانی محل انفجار که به اردوگاه فلسطینی برج‌البراجنه چسبیده است همچنین هدفی را محقق سازند.
دیگر اینکه آن‌ها با اعلام اینکه عوامل انتحاری فلسطینی بوده‌اند و با به کارگیری شبکه‌های اجتماعی خیلی سریع مسئولیت انفجار را به گردن اردوگاه فلسطینی برج‌البراجنه بیاندازند و مردم را علیه فلسطینیان بشورانند و در برخی از شبکه‌های اجتماعی از دیگران دعوت کنند به اردوگاه برج‌البراجنه یورش برده و این اردوگاه را هدف قرار دهند. این‌ها همه نشان می‌دهد که از جمله اهداف این دو انفجار ایجاد فتنه با برادران فلسطینی بوده است. همچنین هنگامی که نام یک فرد سوری به‌عنوان یکی ازعوامل دخیل در این انفجارها برده شد هدف این بود یک حالت احساسی خشمگینانه برای مردم ایجاد شود تا به آوارگان سوری آسیب وارد کنند. و دست‌کم در مناطق ضاحیه، جنوب لبنان و بقاع آوارگان سوری هدف قرار گیرند و این مسأله نیز منجر به مواضع زشت و ناهنجاری شود.
نوع مطلب : تحلیل حوادث لبنان و فرانسه، 
برچسب ها : تحلیل حوادث لبنان و فرانسه: گزیده ای از سخنرانی سیدحسن نصرالله،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
سه شنبه 26 آبان 1394
گزیده ای از سخنرانی سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره‌ی حملات تروریستی داعش در لبنان و پاریس:
تروریسم کور، همه را می‌کشد
این تروریسمی که همه را می‌کشد تروریسم کور است. هیچ تفاوت و تمایزی بین این و آن قائل نیست بلکه به کشتار گروه وابسته به خود نیز مشروعیت می‌دهد و این نیز براساس توجیهات فقهی و قانونی مشخصی صورت می‌گیرد.
برخی با توسل به این اقدامات تروریستی درصدد تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی در لبنان هستند. می‌خواهند بین ما (لبنانی‌ها) و فلسطینیان و بین ما (لبنانی‌ها) و آوارگان سوری اختلاف و تفرقه بیندازند. بین شیعیان و سنی‌ها در لبنان تنش ایجاد کنند. برخی تلاش می‌کنند از طریق سوءاستفاده و بهره‌برداری از سوری‌ها یا فلسطینیان یا لبنانی‌های سنی به تفرقه و اختلاف در لبنان دامن بزنند. همه‌ی ما در مناطق مختلف لبنان که تاکنون بارها هدف حملات تروریستی مشابه و اینچنینی قرار گرفته‌ایم باید در خصوص تفرقه‌اندازی‌ها و تحریک احساسات طایفه‌ای و مذهبی هوشیار باشیم؛ زیرا به دشمن خدمت می‌کند و اهداف مدنظر دشمنان را محقق می‌کند و به مصلحت لبنان، مردم لبنان، فلسطینیان و سوری‌های مهمان ما هیچ خدمتی نمی‌کند.
آخرین توصیه‌ی من در این خصوص به‌ همه‌ی برادران، خواهران، جوانان و به‌خصوص کاربران اینترنت و فعالان در پایگاه‌های مجازی این است که احساس مسئولیت کنند و اجازه ندهند که کسی فتنه‌گری کند و با وجود مشکلات و درد و رنج‌های کنونی، مشکلات ساختگی و دروغین ایجاد کند. برخی درصدد هستند از کوچک‌ترین موضوعی مشکل و بحرانی جدید درست کنند. یک روز تلاش می‌کنند بین مسلمان و مسیحی و روزی دیگر تلاش می‌کنند بین سنی و شیعه اختلاف و تفرقه ایجاد کنند. همه‌ی کاربران اینترنت و پایگاه‌های مجازی و کسانی‌که در این پایگاه‌ها می‌نویسند باید واقعا هوشیار باشند و بدانند که افراد کینه‌توز و مغرض زیادی وجود دارند که می‌خواهند از فضای موجود بهره‌برداری کنند.
هدف بعدی از ارتکاب چنین حملات تروریستی اعمال فشار بر مقاومت و مشخصاً بر جنبش حزب‌الله است همان‌گونه که می‌گویند یا ادعا می‌کنند- تا (نیروهای حزب‌الله) از نبرد با توطئه‌ی تکفیری‌ها به‌خصوص نبرد با داعش در سوریه و غیر از آن دست بردارد. در خصوص این هدف نیز آنان به خوبی می‌دانند که این نوع انفجار و کشتار هرگز مفید و مثمر ثمر نخواهد بود بلکه نتایج عکس به همراه دارد. بعد از انفجار تروریستی که در منطقه‌ی «رویس» در حومه‌ی جنوبی بیروت رخ داد من گفتم که حضور خود را در این نبرد (با داعش) افزایش می‌دهیم و آن را تقویت می‌کنیم. ما این حضور را باز هم قوی‌تر و شدیدتر خواهیم کرد. 

نوع مطلب : تحلیل حوادث لبنان و فرانسه، 
برچسب ها : تحلیل حوادث لبنان و فرانسه،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
سه شنبه 26 آبان 1394
تحلیل حوادث لبنان و فرانسه:

گزیده ای از سخنرانی سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره‌ی حملات تروریستی داعش در لبنان و پاریس:

داعش عمر کوتاهی دارد:
تروریست‌ها با این اقدامات مجرمانه نمی‌توانند به اهداف خود برسند. من می‌خواهم خطاب به کسانی‌که همه‌ی حوادث در لبنان، منطقه و جهان را پیگیری می‌کنند بگویم که همه‌ی گروه‌های تروریستی و مشخصاً داعش هیچ آینده‌ای ندارند. داعش عمر واقعاً کوتاهی دارد. داعش چه در جنگ و چه در صلح هیچ آینده‌ای ندارد؛ زیرا همه‌ی طرح و برنامه‌ی این گروه تروریستی بر کشتار، خون‌ریزی و خرابکاری متمرکز است. داعش هیچ برنامه‌ای برای تشکیل کشور و حیات، هم‌زیستی، به‌رسمیت شناختن دیگران و حتی پذیرش دیگران ندارد. حتی در درون تفکر تکفیری چنین چیزی وجود ندارد. داعش متشکل از عناصر تخریب خود شخصیتی است. داعش در عرصه جنگ و نبرد اراضی و مناطق زیادی را از دست داده است.
نوع مطلب : تحلیل حوادث لبنان و فرانسه، 
برچسب ها : تحلیل حوادث لبنان و فرانسه: گزیده ای از سخنرانی سیدحسن نصرالله،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
سه شنبه 26 آبان 1394

ماجرای شام

برای دریافت فایل ، با توجه به سرعت اینترنت خود ، یکی از سه لینک روبرو را کلیک نمایید:

کیفیت خوب
4/81 MB
دریافت

کیفیت متوسط
3/24 MB
دریافت

کیفیت پایین
1/62 MB
دریافت

برای استفاده این صوت در سایت یا وبلاگ خود می توانید از این کد استفاده کنید:

 

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR کلیپ صوتی "ماجرای شام" را درباره‌ی مسئله‌ی سوریه منتشر می‌کند.

سخنان حضرت امام خامنه ای مدظله العالی که در این صوت می‌شنوید:

ما معتقدیم معنی ندارد کشورهای دیگر دور هم جمع شوند و راجع به یک نظام حکومتی و رئیس آن حکومت تصمیم بگیرند؛ این بدعتی خطرناک است که هیچ حکومتی در جهان اجرای آن را درباره‌ی خود نمی‌پذیرد.
راه‌حل مسئله‌ی سوریه، انتخابات است و برای این کار باید با قطع کمک‌های نظامی و مالی به معارضین، ابتدا جنگ و ناآرامی پایان پذیرد تا مردم سوریه در محیطی امن و آرام، هر کس را می‌خواهند انتخاب کنند.
مرجع قرار دادن یکی از گروه‌های مسلح برای تصمیم‌گیری و تشکیل دولت، منطقی و مورد قبول نیست و این‌گونه فرمول‌ها عملاً باعث ادامه یافتن جنگ می‌شود.
دیدار وزیر امور خارجه، سفیران و مسئولان نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور ۹۴/۸/۱۰

وقتی‌که در تونس، در مصر با شعارهای اسلامی، حکومتهای طاغوتی سرنگون شدند، بلافاصله آمریکایی‌ها و عوامل اسرائیلی درصدد برآمدند که از این فرمول برای نابود کردن دولتهای مقاومت و کشورهای مقاومت استفاده کنند، [لذا] رفتند سراغ سوریه؛ یک عدّه مسلمان ساده و بی‌بصیرت در این نقشه قرار گرفتند، کار سوریه را به آنجایی رساندند که مشاهده میکنید چهار پنج سال است یک کشور را دچار یک چنین تلاطمی کردند که معلوم هم نیست کِی تمام بشود؛ این کاری بود که دشمن کرد و مسلمان ساده‌لوح هم در نقشه‌ی دشمن قرار گرفت و جدول دشمن را پر کرد. این اتّفاق در موارد زیادی می‌افتد . گروه‌های تکفیری را اینها درست کردند، جماعتهای هتّاک و جرّار و جبّار را اینها درست کردند و به جان امّت اسلامی انداختند و این را به‌عنوان جنگ مذهبی وانمود میکنند. من به شما عرض میکنم که این اختلافاتی که امروز شما می‌بینید در عراق و در سوریه و در بقیّه‌ی جاها سعی میشود عنوان دعوای مذهبی به آن داده بشود، به هیچ‌وجه دعوای مذهبی نیست، دعوای سیاسی است. جنگ در یمن، جنگ سیاسی است نه جنگ مذهبی؛ به دروغ میگویند که بحث شیعه و سنّی است، درحالی‌که شیعه و سنّی نیست. بعضی از آنهایی که زیر بمباران سعودی‌ها در یمن دارند بچّه و زن و کودک شیرخوار و بیمارستان و مدرسه را از دست میدهند، شافعی‌اند، بعضی‌شان زیدی‌اند؛ بحث شیعه و سنّی نیست، دعوا دعوای سیاسی است، دعوای سیاستها است.
دیدار اقشار مختلف مردم ۹۴/۶/۱۸

آمریکایی‌ها علی‌رغم تبلیغات فراوان، نسبت به همین گروه‌های تفرقه‌افکن تکفیری در عراق و سوریه مماشات میکنند - احیاناً در مواردی هم به آنها به‌صورت بی‌خبر و مخفیانه کمک میکنند، عواملشان که به‌صورت صریح از آنها حمایت میکنند.
سالروز رحلت امام خمینی رحمه‌الله ۹۴/۳/۱۴

اینها قبل از این یک ائتلافى علیه سوریّه تشکیل دادند - با سروصداى فراوان در اطراف عالم؛ سى کشور، چهل کشور، پنجاه کشور را جمع کردند - هیچ غلطى نتوانستند بکنند در مورد سوریّه.
مصاحبه هنگام مرخص شدن از بیمارستان ۹۳/۶/۲۴

این قضایای اخیر در عراق را شما ملاحظه کردید؛ کسانی که تحریک‌شده‌ی آمریکا و صهیونیست و دیگران بودند، تا پشت دروازه‌ی بغداد آمدند؛ نیروهای مجاهد مردمی عراق در پشتیبانی از ارتش آن کشور توانستند این ضربه را به این نیروهای موسوم به داعش وارد کنند. در سوریه همین‌جور؛ نیروهای مردمی به کمک ارتششان رفتند. مردم این‌جورند؛ هرجا صحنه به مردم سپرده شد، انگیزه‌های مردمی، نیروهای متنوّع و متکثّر مردمی، کارها را پیش خواهد برد.
دیدار مردم آذربایجان ۹۳/۱۱/۲۹

نوع مطلب : شام، 
برچسب ها : شام،
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 26 آبان 1394

رقص‏

اجوبه الاستفتائات

س1167. آیا رقص محلی در عروسی‏ها جایز است؟ شرکت در این مجالس چه حکمی دارد؟

ج. رقص مرد بنا بر احتیاط واجب حرام است و رقص زن برای زنان اگر عنوان لهو بر آن صدق كند، مثل این‌‌كه جلسه زنانه تبدیل به مجلس رقص شود، محل اشكال است و احتیاط واجب در ترك آن است؛ در غیر این‌صورت هم اگر به‌‌گونه ‏ای باشد كه باعث تحریك شهوت شده و یا مفسده‏ای بر آن مترتب شود و یا همراه با فعل حرام (مانند موسیقی و آواز حرام) باشد یا مرد نامحرمی حضور داشته باشد، حرام است؛ و در حكم فوق تفاوتی بین مجلس عروسی و غیر آن نیست و شرکت در مجالس رقص هم اگر به عنوان تأیید کار حرام دیگران محسوب شود و یا مستلزم کار حرامی‏ باشد، جایز نیست و در غیر این صورت اشکال ندارد.

س 1168. رقص در مجالس زنانه بدون آهنگ موسیقی حرام است یا حلال؟ و در صورتی که حرام باشد، آیا ترک مجلس بر شرکت کنندگان واجب است؟

ج. رقص زن برای زنان اگر عنوان لهو بر آن صدق كند مثل این‌‌كه جلسه زنانه تبدیل به مجلس رقص شود، محل اشكال است و احتیاط واجب در ترك آن است؛ در غیر این‌صورت هم اگر به‌‌گونه ‏ای باشد که شهوت را تحریک کند و یا مستلزم کار حرام و یاترتّب مفسده‏ ای باشد، حرام است و تَرک آن مجلس به عنوان اعتراض بر کار حرام، چنانچه مصداق نهی از منکر محسوب شود، واجب است.

س 1169. رقص محلی مرد برای مرد و زن برای زن و یا مرد در بین زنان و زن در بین مردان، چه حکمی دارد؟

ج. رقص مرد بنا بر احتیاط واجب حرام است و رقص زن برای زنان اگر عنوان لهو بر آن صدق كند مثل این‌كه جلسه زنانه تبدیل به مجلس رقص شود، محل اشكال است و احتیاط واجب در ترك آن است؛ در غیر این‌صورت هم اگر به‌گونه ‏ای باشد كه باعث تحریك شهوت شده و یا مفسده‏ ای بر آن مترتب شود و یا همراه با فعل حرام (مانند موسیقی و آواز حرام) باشد یا مرد نامحرمی حضور داشته باشد، حرام است.

س 1170. مشاهده رقص دسته‏جمعی مردان و رقص دختران خردسال از تلویزیون و غیر آن چه حکمی دارد؟

ج. نگاه‌کردن به آن اگر موجب تحریک شهوت شود و یا باعث تأییدِ فرد گناه‌کار و تجّری او و یا ترتّب فساد گردد، جایز نیست.

نوع مطلب : حکم رقصیدن، 
برچسب ها : حکم رقصیدن،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
یکشنبه 24 آبان 1394

رقص‏

اجوبه الاستفتائات

س 1171. اگر رفتن به عروسی به‌خاطر احترام به عادت‌های اجتماعی باشد آیا به علت احتمال وجود رقص اشکال شرعی دارد؟

ج. اصل شرکت در عروسی‏ هایی که احتمال رقص در آن‌ها وجود دارد تا زمانی که به عنوان تأییدِ مرتکب کار حرام محسوب نشود و موجب ابتلا به حرام هم نشود، اشکال ندارد.

س 1172. آیا رقص زن برای شوهرش یا مرد برای همسرش حرام است؟

ج. اگر رقص زن براى شوهرش یا برعکس، همراه ارتکاب حرامى نباشد، اشکال ندارد.

س 1173. آیا رقصیدن در جشن عروسی فرزندان جایز است هرچند توسط پدران یا مادران در مجالس عروسی فرزندانشان باشد؟

ج. اگر از نوع رقص حرام باشد، حرام است. هرچند توسط پدران و مادران در مجالس عروسى فرزندانشان باشد.

س 1174. زن شوهرداری در عروسی‌ها بدون اطلاع شوهرش در برابر بیگانگان می‏رقصد و این عمل را چندین بار تکرار کرده و امر به معروف و نهی از منکر شوهرش در او اثر نمی‏کند، تکلیف چیست؟

ج. رقص زن در برابر بیگانگان مطلقاً حرام است و خارج شدن از منزل بدون اجازه شوهر هم فى‏نفسه حرام است و موجب نشوز و محرومیت از استحقاق نفقه نیز مى‏گردد.

س 1175. رقص زنان در برابر مردان در مجالس عروسی روستایی که آلات موسیقی در آن‌ها به‌کار می‏رود چه حکمی دارد؟ و تکلیف ما دربرابر آن چیست؟

ج. رقص زنان در برابر بیگانگان و همچنین هر رقصى که موجب مفسده و برانگیخته‌شدن شهوت گردد، حرام است و به‌کارگیرى آلات موسیقى و گوش‌دادن به آن‌ها هم اگر به‌صورت لهوى و مطرب باشد، حرام است و وظیفه مکلّفین در این موارد نهى از منکر است.

س 1176. رقص کودک ممیّز در مجالس زنان یا مردان، اعم از این‌که پسر باشد یا دختر، چه حکمی دارد؟

ج. کودک غیربالغ چه پسر و چه دختر تکلیفى ندارد ولى سزاوار نیست افراد بالغ او را تشویق به رقص کنند.

س 1177. ایجاد مراکزی برای آموزش رقص چه حکمی دارد؟

ج. ایجاد مراکز تعلیم و ترویج رقص با اهداف نظام اسلامى منافات دارد.

س 1178. رقص مردان در برابر زنانی که از محارم آنان هستند و همچنین رقص زنان در برابر مردانی که از محارم آنان هستند، اعم از این‌که سببی باشند یا نسبی، چه حکمی دارد؟

ج. در رقص حرام فرقى بین مرد یا زن نیست و همچنین فرقى نمى‏کند که در برابر محرم باشد یا در برابر نامحرم.

س 1179. آیا مبارزه نمایشی با عصا در عروسی‏ها جایز است؟ اگر همراه آن آلات موسیقی به‌کار روند چه حکمی دارد؟

ج. اگر به‌صورت بازى ورزشى تفریحى باشد و در آن خوف خطر بر جان انسان نباشد، فى‏نفسه اشکال ندارد، ولى به‌کارگیرى آلات موسیقى به نحو لهوى و طرب‏آور، به هیچ وجه جایز نیست.

س 1180. «دبکه» چه حکمی دارد؟ (نوعی رقص محلی است که در آن افراد دست‌ها را به‌هم انداخته و به‌گونه‏ای هماهنگ پاهای خود را همراه با پرش و حرکات بدنی به زمین می‏کوبند که صدای شدید و منظمی ایجاد می‏کند.)

ج. اگر عرفاً رقص محسوب شود، حکم رقص را دارد

نوع مطلب :
برچسب ها : حکم رقصیدن،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
یکشنبه 24 آبان 1394
هفتمین شماره نشریه جامعه مومن و انقلابی؛

خط حزب‌الله با بررسی «نقشه آندلسی» به روز شد

هفتمین شماره هفته‌نامه خط حزب‌الله با روایتی اختصاصی از بیانات هشدارگونه و انتقادی رهبر معظم انقلاب در یکی از جلسات درس خارج‌فقه در خصوص روش استفاده کشورمان از نفت منتشر شد. در این شماره هم چنین در گزارشی با استناد به بیانات رهبر انقلاب درخصوص وقایع تاریخی آندلس و فروپاشی شوروی، نگاه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به برنامه بلندمدت دشمن برای تغییر «باورهای» ملت مسلمان ایران بررسی شده است. سخن هفته این شماره خط حزب‌الله، با توجه به دیدارهای اخیر رهبر معظم انقلاب با جامعه علمی کشور، به نگرانی ایشان درخصوص کاهش سرعت رشد علمی کشور و هشدارهای مکرر معظم‌له در این باره پرداخته است. تصویر ویژه‌ای از شهید حسن طهرانی‌مقدم در کنار رهبر معظم انقلاب و هم چنین روایت کوتاه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از زندگی مرحوم علامه طباطبایی از دیگر بخش‌های این شماره خط حزب الله است.

نسخه‌ی PDF نشریه در دو نسخه‌ی A4 جهت مطالعه و A3 برای چاپ و تکثیر بر روی سایت KHAMENEI.IR قرار گرفته و عموم امت حزب‌الله می‌توانند آن را چاپ و در محافل انقلابی، نمازهای جمعه، هیئت‌های مذهبی و پایگاه‌های بسیج توزیع کنند. همچنین برای دسترسی به آرشیو نشریه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید. 

دریافت نسخه مطالعه (A4) | دریافت نسخه چاپ (A3) | نسخه تابلو اعلانات

نوع مطلب : نشریه حزب الله، 
برچسب ها : نشریه حزب الله،
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 21 آبان 1394


( کل صفحات : 2 )    1   2   


موضوعات
پیوند روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic