تبلیغات
مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان - مطالب اسفند 1394
مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
اللهم عجل لولیک الفرج
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ :حوراء بانوان
نویسندگان
برچسبها
نوع مطلب : عید نوروز، 
برچسب ها : عید نوروز،
لینک های مرتبط : هیئت نوجوانان حضرت قاسم علیه السلام،
          
شنبه 29 اسفند 1394


عید نوروز
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی :
عید
نوروز یک عید شرقی و حامل ارزشهای برجسته و ممتازی است. در واقع عیدنوروز یک نماد است؛ نماد نوآوری و طراوت و جوانی و نشاط، همچنین نماد مهربانی و محبت به یکدیگر، سرکشىِ برادران از یکدیگر، محبت خانواده‌های خویشاوند به یکدیگر، محکم کردن روابط دوستی و مهربانی میان دوستان، آشنایان و زدودن کینه‌ها؛ چون بهار مظهر طراوت است، مظهر نشاط است و همه‌ی این معانی در واقع در بهار وجود دارد. و این یک امتیاز است برای ملتهای ما که نوروز را آغاز سال نوِ خودشان قرار دادند، مبدأ تاریخ قرار دادند؛ به خاطر اینکه حامل این معانی برجسته است.

این جشن یک جشن ملی است؛ جزو اعیاد دینی نیست؛ لکن از سوی بزرگان شرع مقدس ما هم، نوروز مورد تأیید قرار گرفته. ما روایات متعددی داریم که در آنها از نوروز تجلیل شده و روز نوروز گرامی داشته شده. این موجب شده است که نوروز وسیله‌ای بشود برای اظهار عبودیت انسانها در مقابل پروردگار و تواضع ما در مقابل پروردگار. در واقع فرصتی است برای اینکه انسان دل خود را با یاد خدا هم طراوت ببخشد.

در کشور ما رسم بر این است؛ سالهای متمادی است که روز نوروز و ساعت تحویل، مردم در عبادتگاه‌ها و زیارتگاه‌ها و مراکز معنوی جمع میشوند و از خدای متعال طلب خیر میکنند، طلب برکت میکنند؛ سال خوبی را برای خودشان و برای دیگران از خداوند متعال طلب میکنند و میخواهند. بنابراین نوروز مناسبت خیلی باارزش و برجسته‌ای است؛ هم از لحاظ معنوی، هم از لحاظ ملی، هم از لحاظ بین‌المللی میان ملتهائی که نوروز را گرامی میدارند.

بیانات در دیدار رؤسای جمهور شرکت‌کننده در جشن جهانی نوروز


۱۳۸۹/۰۱/۰۷

نوع مطلب : عید نوروز، 
برچسب ها : عید نوروز،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
شنبه 29 اسفند 1394
دربهار طبیعت برای بهاری شدن بیایید از قانون های شهید سید مجتبی علمدار استفاده کنیم

قانون اول:

بارالها، اعتراف می کنم از اینکه قرآن را نشناختم و به قرآن عمل نکردم. حداقل روزی ده آیه قرآن را باید بخوانم.اگر روزی کوتاهی کردم و به هر دلیلی نتوانستم این ده آیه را بخوانم روز بعد باید حتماً یک جزء کامل بخوانم.

تاریخ اجراء 4/5/69
قانون دوم:

پروردگارا! اعتراف می کنم از اینکه نمازم را بی معنی خواندم و حواسم جای دیگری بود، در نتیجه دچار شک در نماز شدم. حداقل روزی دو رکعت نماز قضا باید بخوانم.اگر روزی به هر دلیلی نتوانستم این دو رکعت نماز را بخوانم، روز بعد باید نماز قضای یک 24 ساعت (17 رکعت) بخوانم .

تاریخ اجراء 11/5/69
قانون سوم:

خدایا! اعتراف می کنم از اینکه مرگ را فراموش کردم و تعهد کردم مواظب اعمالم باشم ولی نشدم. حداقل هر شب قبل از خواب باید دو رکعت نماز تقرّب بخوانم.اگر به هر دلیلی نتوانستم این دو رکعت را بجا بیاورم روز بعد باید 20 ریال صدقه و 8 رکعت نماز قضا بجا بیاورم.تاریخ اجراء 26/5/69
قانون چهارم:

خدایا! اعتراف می کنم از اینکه شب با یاد تو نخوابیدم و بهر نماز شب هم بیدار نشدم.حداقل در هر هفته باید دوشب نماز شب بخوانم و بهتر است شبهای پنجشنبه و شب جمعه باشد.اگر به هر دلیلی نتوانستم شبی را بجا بیاورم باید بجای هر شب 50 ریال صدقه و11 رکعت تمام را بجا بیاورم .

تاریخ اجراء 16/6/69
قانون پنجم:

خدایا! اعتراف می کنم از اینکه «خدا می بیند» را در همه کارهایم دخالت ندادم و برای عزیز کردن خودم کارکردم.حداقل در هر هفته باید دو صبح زیارت عاشورا و صبح جمعه باید سوره الرحمن را بخوانم. اگر به هر دلیلی نتوانستم زیارت عاشورا را بخوانم باید هفته بعد 4 صبح زیارت عاشورا و یک جزء قرآن بخوانم و اگر صبح جمعه ای نتوانستم سوره الرحمن بخوانم باید قضای آن را در اولین فرصت به اضافه 2 حزب قرآن بخوانم.

تاریخ اجراء 13/7/69
قانون ششم:

حداقل باید در آخرین رکوع و در کلیه سجده های نمازهای واجب صلوات بفرستم. اگر به هر دلیلی نتوانستم این عمل را انجام دهم، باید به ازای هر صلوات 10 ریال صدقه بدهم و 100 صلوات بفرستم.

تاریخ اجراء 18/8/69
قانون هفتم:

حداقل باید در هر 24 ساعت 70 بار استغفار کنم. اگر به هر دلیلی نتوانستم این عمل را بجا آورم، در 24 ساعت بعدی باید 300 بار استغفار کنم و باز هم 300 به 600 تبدیل می شود.

تاریخ اجراء 30/9/69
قانون هشتم:

هر کجا که نماز را تمام می خوانم باید در هفته 2 روز را روزه بگیرم، بهتر است که دوشنبه و پنج شنبه باشد. اگر به هر دلیلی نتوانستم این عمل را بجا بیاورم در هفته بعد به ازای دو روز 3 روز و به ازای هر روز 100 ریال صدقه باید بپردازم .

تاریخ اجراء 19/11/69
قانون نهم:

در هر روز باید 5 مسئله از احکام حضرت امام (ره) را بخوانم. اگر به هر دلیلی نتوانستم این عمل را بجا بیاورم روز بعد باید 15 مسئله بخوانم .

تاریخ اجراء 14/1/70
قانون دهم:

در هر 24 ساعت باید 5 بار تسبیح حضرت زهرا(س) برای نماز یومیه و 2 بار هم برای نماز قضا بگویم. اگر به هر دلیلی نتوانستم این فریضه الهی را انجام دهم باید به ازای هر یکبار ، 3 مرتبه این عمل را تکرار کنم.

تاریخ اجراء 15/3/70

کتاب شهید علمدار
نوع مطلب : عید نوروز، 
برچسب ها : دربهار طبیعت برای بهاری شدن بیایید از قانون های شهید سید مجتبی علمدار استفاده کنیم قانون اول: بارالها،
لینک های مرتبط :
          
شنبه 29 اسفند 1394
گزارشی از بازدیدهای رهبر انقلاب از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس

راهیان «نور»

چندسالی هست که نوروز با نام شهیدان گره خورده و حلقه وصلش هم راهیانی‌اند که از گوشه گوشه مملکت برای زیارت خاک‌های مقدسِ دفاع، به راه می‌افتند: «راهیان نور». نوروز حالا نه فقط محملی است برای کارهای خوب مانند صله رحم و مهربانی و ...، بلکه یک سنت خوب دیگر را هم دارد به خود می‌گیرد و این سنت، ویژگی‌ها و امتیازات خاصی بر قبلی‌ها دارد. زیارت مناطق جنگی، که شاید در دنیا بی‌سابقه باشد، مراقبت می‌کند نسبت به «فراموشی» و «تحریف۲۶/۱۲/۹۲»، «آخر اینجا زیارتگاه است۱۱/۱/۸۹» و خاصیت زیارت، «زیارت بامعرفت۱۱/۱/۸۹»، رشد است و بینایی و پایمردی. عشق و علاقه حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی به شهیدان بر کسی پوشیده نیست. هم دخیلِ در سیاست جنگ بودند و هم رفیق و صدیق پیکارگران اسلام. با پایان جنگ هم بزرگترین راویِ جنگ و پاسدار یاد یادگاران دفاع مقدس بودند. برای همین هم از چند سال پیش از به راه افتادن رسمی کاروان‌های راهیان نور تا همین سال‌ها، چند باری راهیِ این مناطق شدند؛ که هر کدام از این بازدیدها را ماجرایی است و فایده‌ای.

 مبارزهِ امروز

1375/12/20

رهبر معظم انقلاب در جریان سفر به استان خوزستان در سال ۷۵، از مزار شهدای هویزه هم بازدید کردند. مزار جوانانی که دانشگاه را برای دفاع از مملکت رها کرده بودند و حالا الگوی جوانان نسل‌های بعد شده‌اند. حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی در سخنانی که برای زائران این مزار فیروزه‌ای کردند، روی خطابشان را به جوان‌ترها قرار دادند و خاطراتی هم از حسین علم‌الهدی و یارانش تعریف کردند: «واقعاً وقتى انسان آن جوانان را مى‌دید که با عزم راسخ به قلبِ دریاىِ دشمن مى‌زدند، گویى یک بار دیگر، صحنه‌ى صدر اسلام، صحنه‌ى عاشوراى حسین علیه‌السّلام و صحنه‌ى کربلا را به چشم خود مشاهده مى‌کرد.»  ایشان با ذکر رشادت‌های مردم خوزستان در مبارزه با دشمن بعثی، از مبارزه «امروز» گفتند: «امروز هم اوضاع، همین‌طور است. امروز هم، امریکا و دستگاهِ استکبارىِ دنیا، مى‌خواهد با اسلام و با جمهورى اسلامى معارضه کند. اما آمریکا بر باطل است. استکبار بر باطل است. ملت ایران حقّ است. جمهورى اسلامى حقّ است. ملت ایران و جمهورى اسلامى، مى‌ایستد، مبارزه مى‌کند و پیروز مى‌شود.»

به حزب‌اللهی بودن افتخار کنید

شلمچه  1378/1/8

«خاک خونین شلمچه»، منطقه عملیاتی دیگری است که رهبر معظم انقلاب از آن بازدید کردند. بخش عمده سخنان ایشان برای زائران این منطقه هم خطاب به جوانان بود. به جوانان سفارش کردند که قدر روحیات مذهبی‌شان، قدر شهدا، و قدر این حکومت اسلامی را بدانند و اینکه «به حزب‌الّلهی بودن، افتخار کنید.» حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی شلمچه را سرزمینی مقدس دانستند که «متعلق به همه ملت ایران است» و از این دید و بازدید با شهدا تقدیر کردند: «شما که این‌جا را گرامی می‌دارید، خوب می‌کنید. آمدن شما و احترام به این نقطه، بسیار بجا و بسیار کار صحیحی است. بنده هم خواستم به ارواح طیّبه‌ی شهیدان و به نَفَس‌های معطّر جوانان مؤمن، تبرّک بجویم و به این عزیزان احترام کنم؛ لذا آمدم در جمع شما شرکت کردم.»

روضه علی اکبر

پادگان دوکوهه 1381/1/9
سال «عزت و افتخار حسینی» بود و دوکوهه هم یادگاری یاران آخرالزمانی حسین . رهبر انقلاب در این پادگان و در جمع زائران و راهیان مناطق جنگی، سه بُعد اساسی ماندگاری نهضت امام حسین  را برشمردند. «یک بُعد، مبارزه حق در مقابل باطلِ مقتدر»، «یک بُعد دیگر، تجسّم معنویت و اخلاق» و «بُعد سوم که بیشتر در بین مردم رایج است، فجایع، مصیبتها، غصّه‌ها، غمها و خونِ‌دلهای عاشورا.»  در دوکوهه هم جوان‌ها بیشتر بودند. برای همین هم
حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی برای زائران جوان شهدا از جوانِ کربلا گفتند: «این‌جا جمعی که شما اجتماع کرده‌اید، اغلب جوانید. در این پادگان دوکوهه هم دهها و صدها هزار جوان آمدند و رفتند. مظهر جوانِ فداکار در کربلا کیست؟ علی اکبر، فرزند امام حسین ؛ جوانی که در بین جوانان بنی هاشم برجسته و نمونه بود.»  محرم با فروردین هماهنگ شده بود و آقا، روضه علی اکبر را در دوکوهه خواندند. روضه‌ای که «برای ما درس است؛ همان درسهای ماندگار تاریخ، همان چیزهایی که امروز و فردا، بشریت به آنها نیازمند است.»

خطاب به استکبار در یادمان چمران

دهلاویه  1385/1/5 

دهلاویه یادمان چمران است. «همت شما مردم، غیرت جوانان مسلمان از سراسر کشور و حمیّت و ایمان مرد و زنِ این سرزمین، محاسبات آنها را از ریشه باطل کرد. جانهایی در اینجا قربان اهداف بلند اسلامی شدند؛ که این شهید عزیز ما - شهید چمران - یکی از نمونه‌های برجسته‌ی آن است.»  رهبر انقلاب، در این بازدید که جمع کثیری از مردم خوزستان حضور داشتند، در میان مردم و متاثر از حال و هوای معطر از شمیم پاک شهدا، روی صحبت‌هایشان را به سوی استکبارگران عالم قرار دادند: « استکبار جهانی بداند که زن و مرد این مرز و بوم در کوره‌های حوادث، همچون فولاد آبدیده شده‌اند و پاسداری از اسلام و پرچم برافراشته‌شده‌ی اسلام در این سرزمین را که عمق راهبردی ملت ایران در جهان اسلام است برای خود یک رسالت تاریخی می‌داند.»  حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی ، بخشی از سخنانشان را هم به زبان عربی بیان کردند و برای آزادی مردم عراق از شر اشغالگران آمریکایی دعا کردند و این سخنان به عرب‌زبانانی که برای بازدید دهلاویه آمده بودند شور مضاعفی بخشید.

 تذكره یا سیری در خاطرات؟

فتح‌المبین  1389/1/11
چند سالی هست که از اعزام راهیان نور گذشته و حالا اسم و رسمی همه‌گیر دارد. رهبر انقلاب هم در سخنرانی خود در منطقه عملیاتی فتح‌المبین از این اتفاق استقبال کردند: «من از این حرکت راهیان نور ... بسیار خرسندم و این حرکت را حرکت بسیار بابرکتی می‌دانم.» کشور، سال گذشته را در فضای دشواری از فتنه گذرانده و حالا جوان‌ها در این ساحت ملیِ شورآفرین و افتخارآفرین، گوش شنوای سخنان ایشانند: «و معتقدم این مقطع حساس برای ما یک تجربه است. شما جوانهای امروز اگر آن روز هم بودید، توی این میدان، با عزم راسخ حاضر می‌شدید.»  راهیان نور موجی است تا اهالی این ساحل، خواب‌زده‌ی فراموشی نشوند: «این آمدن‌ها، این اظهار ارادت‌ها، این یادبود گرفتن‌ها، کمک می‌کند به اینکه این یادها در ذهن‌ها زنده بماند.» اما این در یاد داشتن، نه یک تمایل تاریخی یا خاطره‌بازی بلکه تذکره‌ای است تا وقتی که می‌دانیم «جنگ نظامی آسانتر از جنگ فکری است؛ آسانتر از جنگ در عرصه‌های سیاسی است»، هوشیار و بصیر در صحنه باشیم که البته «امروز هم در میدان علم، میدان سیاست، میدان تلاش و کار، میدان همبستگی ملی و میدان بصیرت، شما جوانها پایمردی خودتان را نشان دادید، ایستادگی خودتان را اثبات کردید.»

با دست پر إن‌شاءا...

یادمان شهدای شرق کارون 1393/1/6
دفاع مقدس ما، اگرچه محنت‌بار بود اما داستان تحقیر یا افسوس نیست، کسی نیست که نداند «در هر کدام از این مناطق، قضایایی اتفاق افتاده است که یکی از این قضایا در میان هر کشوری و هر ملتی اتفاق بیفتد، کافی است برای اینکه در تاریخ، آن ملت را سر بلند کند.» رهبر معظم انقلاب، راویِ این سربلندی است برای جوان‌ها و زائران جبهه‌های سعادت.  شرق کارون از همان روزهای ابتدایی تجاوز، برای تیرهای دشمن بعثی سینه سپر کرد. حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای به یاد دارند که «یک مشت از جوانهای مؤمن و حزب‌اللهی، آمدند در همین روستای محمدیه که نزدیک است، سنگرهای انفرادی میکندند؛ در تاریکی شب از این سنگرهای انفرادی میآمدند بیرون و صد متر دویست متر جلوتر میرفتند، باز آنجا سنگر میکندند؛  تا وقتی که نوبت عملیات رسید... توانستند پاداش آن مجاهدتها را بگیرند و به ملت ایران هدیه کنند.» دعای رهبر انقلاب راهیِ راهیان است و برایشان از خدا می‌خواهندکه تا «با دست پُر و همراه با تجربه‌آموزی و بصیرت و همراه با انوار معنوی الهی ان‌شاءا... از ا
ین منطقه جدا بشوید.»

نوع مطلب : گزارشی از بازدیدهای رهبر انقلاب از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس راهیان «نور»، 
برچسب ها : گزارشی از بازدیدهای رهبر انقلاب از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس راهیان «نور»،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
شنبه 29 اسفند 1394

اشتباه تاریخی مصدق در اعتماد به آمریکا

«در کشور ما در سال ۱۳۳۲ اتّفاق افتاد -حادثه‌ی بیست‌وهشتم مرداد- که یکی از حوادثی است که ملّت ایران را با تجربه‌ها آمیخته میکند، مانع از خطا و اشتباه دیدِ او میشود؛ در این حادثه یک تجربه‌ی بزرگ برای ملّت ایران به وجود آمد، این تجربه را هرگز نباید فراموش کرد؛ بله، از سال ۳۲ تا حالا شصت سال میگذرد.
اوّلاً در خلال این شصت سال این قبیل حوادث تکرار شده است، ثانیاً حادثه‌ی تاریخی وقتی حامل درس است، گذشت زمان تأثیری ندارد و باید از آن درس گرفت. حادثه از این قرار بود که دولت مصدّق که نفت را، منبع ثروت ملّی کشور را از چنگ انگلیسی‌ها و از دست انگلیسی‌ها با کمک افرادی که بودند -مرحوم آیت‌الله کاشانی و دیگران- توانست خارج کند، یک اشتباه تاریخی انجام داد و آن تکیه‌ی به آمریکا بود.
در مقابلِ دشمنی انگلیس‌ها، فکر کرد باید یک پشتیبانی در عرصه‌ی بین‌المللی داشته باشد، این پشتیبان آن روز از نظر او آمریکا بود؛ به آمریکایی‌ها اعتماد کرد؛ امید او به آمریکایی‌ها بود. از این خوش‌بینی و ساده‌اندیشی، آمریکایی‌ها استفاده کردند، [کودتای‌] بیست‌وهشتم مرداد را به راه انداختند. یک مأمور آمریکایی با نام و نشان مشخّص که کاملاً مضبوط [است] و ما می‌شناسیم، میدانیم -اسمش هم در تاریخ هست- بلند شد آمد اینجا؛ آمریکایی بود، رفت در سفارت انگلیس یا در سفارت یک کشور غربی یا شاید هم کانادا مستقر شد و پولی را که آورده بود تقسیم کرد، افرادی را با خودش همراه کرد؛ عناصر و عوامل داخلی خائن هم وجود داشتند؛ کودتای بیست‌وهشتم مرداد را راه انداخت و همه‌ی زحماتی را که ملّت ایران در ظرف دو سه سال -دوران ملّی شدن صنعت نفت- کشیده بودند، بر باد داد. مصدّق را هم گرفتند، بردند زندانی کردند و محمّدرضای پهلوی را که از ایران فرار کرده بود، برگرداندند، به سلطنت نشاندند؛ و ۲۵ سال از سال ۳۲ تا سال ۵۷ این ملّت، زیر یوغ حکومت تحمیلی و وابسته‌ی پهلوی به انواع خفّتها، انواع فشارها، انواع سختی‌ها مبتلا شد؛ آمریکایی‌ها [این کار را] کردند. مستشاران نظامی‌شان ارتش ما را تصرّف کردند، عوامل اقتصادی‌شان سیاستهای اقتصادی خود را پیش بردند؛ علاوه بر اینها -اینها کارهای ظاهری و مشهود بود- کارهای غیرمشهودی کردند که هنوز تحلیلگران ما متأسّفانه نرسیده‌اند که به حرکات غیرمشهودِ در جهت نابودی ثروتهای معنوی و انسانی ملّت ایران که از طرف آمریکایی‌ها در ایران در این ۲۵ سال انجام گرفت، رسیدگی کنند؛ هنوز نتوانسته‌اند.

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/31322/mosadegh1.jpg http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/31322/mosadegh2.jpg

اینها مسائلی است که جای تحقیق دارد و جای دنبال‌گیری دارد. ۲۵ سال اختناق، فشار بر ملّت ایران، ضایع کردن منابع انسانی این کشور، غارت منابع طبیعیِ این کشور، بدنام کردن ملّت ایران در میان ملّتهای مسلمان در منطقه، کارهایی بود که آمریکایی‌ها در این مدّت کردند. چقدر انسانها کشته شدند، چقدر انسانها زندان رفتند، چقدر انسانها شکنجه شدند، در داخل کشور چه سیاستهای خائنانه‌ای علیه ملّت ایران انجام گرفت که همه در سایه‌ی حضور آمریکایی‌ها و حضور دولت دست‌نشانده‌ی آمریکایی‌ها در ایران [بود] و به‌خاطر اعتمادی که آن روز، آن آقا از روی ساده‌اندیشی به آمریکا کرد.»
بیانات در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان، ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
نوع مطلب : اشتباه تاریخی مصدق در اعتماد به آمریکا، 
برچسب ها : اشتباه تاریخی مصدق در اعتماد به آمریکا،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
شنبه 29 اسفند 1394
با آرای کاربران پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR؛

مهمترین جمله رهبر انقلاب در سال ۹۴ انتخاب شد

«رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید». این جمله‌ی حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی به عنوان مهمترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ی رهبر انقلاب اسلامی در سال ۹۴ از نگاه مردم انتخاب شد. دومین جمله‌ی منتخب، هشدار رهبر انقلاب از به‌کاربردن تعبیر «تندرو-میانه‌رو» توسط برخی از افراد است؛ همچنین واکنش رهبر انقلاب نسبت به «پروژه‌ی نفوذ دشمن» نیز به عنوان جمله سوم انتخاب شده است.
این سومین سال متوالی است که پاسخ رهبر انقلاب به تهدیدات نظامی رژیم صهیونیستی از سوی مردم به عنوان مهمترین جمله بیانات ایشان در سال انتخاب می‌شود. از نگاه مخاطبان در سال ۹۳ جمله‌ی «ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیست‌هاست»  و سال ۹۲ نیز جمله «اگر غلطی از آنها [رژیم صهیونیستی] سر بزند، جمهوری اسلامی «تل‌آویو» و «حیفا» را با خاک یکسان خواهد کرد» مهمترین جملات سال بودند.


http://farsi.khamenei.ir/ndata/home/1394/13941227164524a34.jpg

    http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/breadcrump.gif دانلود نسخه موبایل | دانلود با کیفیت پایین | دانلود با کیفیت بالا

   

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/32622/123.png

  در نظرسنجی‌ای که از هفدهم تا بیست‌و‌پنجم اسفندماه توسط پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR با موضوع مهمترین جمله سال رهبر انقلاب از دید کاربران برگزار شد، مردم، جملات گوناگونی را انتخاب کردند. بررسی مجموع حدود ۲۰ هزار نظر و پیامک دریافت شده نشان میدهد سه جمله‌ی پرتکرار زیر در میان پاسخ‌ها، مهمترین جملات رهبر انقلاب از نظر کاربران در سال نود و چهار هستند:

سومین جمله: یکی از پرتکرار موضوعاتی که در بین نظرات مخاطبان مشاهده می‌شد موضوع «نفوذ» بود که اکثرا به جمله‌ای از بیانات رهبر انقلاب در اشاره داشت: «ملّت بزرگ ایران این شیطان بزرگ را از کشور بیرون کرد؛ نباید بگذاریم دوباره برگردد؛ نباید بگذاریم از در رفت، از پنجره برگردد؛ نباید اجازه بدهیم نفوذ پیدا کند

۹۴/۶/۱۸http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/32518/6-2.jpg
 

دومین جمله
منتخب مخاطبان، هشدار رهبر انقلاب به تکرار ادبیات دشمن در داخل توسط عده‌ای و القای تقسیم‌بندی تندرو-میانه‌رو در داخل کشور بود: «از ادبیّات دشمن استفاده نکنید. دشمنان انقلاب از روز اوّل آمدند تعبیر ادبیّات تندرو و میانه‌رو را مطرح کردند؛ فلانی تندرو است، فلان جریان تندرو است، فلان جریان میانه‌رو است. آن روز، از همه تندروتر هم از نظر آنها امام بزرگوار بود؛ امروز هم از همه تندروتر، به نظر آنها این بنده‌ی حقیر هستم
۹۴/۱۲/۵


http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/32518/12.jpg


و اما مهمترین جمله سال ۹۴ از نظر مردم:
رهبر انقلاب در دیدار اقشار مختلف مردم که پس از پایان مذاکرات هسته‌ای بود در پاسخ به زیاده‌گویی سران رژیم صهیونیستی فرمودند: «بعد از اتمام این مذاکراتِ هسته‌ای، شنیدم صهیونیست‌ها گفتند فعلاً با این مذاکراتی که شد، تا ۲۵ سال از دغدغه‌ی ایران آسوده‌ایم؛ بعد از ۲۵ سال فکرش را میکنیم. بنده در جواب عرض میکنم اوّلاً شما ۲۵ سال آینده را نخواهید دید. ان‌شاءالله تا ۲۵ سال دیگر، به توفیق الهی و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت؛ ثانیاً در همین مدّت هم روحیّه‌ی اسلامیِ مبارز و حماسی و جهادی، یک لحظه صهیونیست‌ها را راحت نخواهد گذاشت؛ این را بدانند»
۹۴/۶/۱۸


http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/32518/6.jpg
 
نوع مطلب : مهمترین جمله رهبر انقلاب در سال ۹۴ انتخاب شد «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید».، 
برچسب ها : مهمترین جمله رهبر انقلاب در سال ۹۴ انتخاب شد «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید».،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
پنجشنبه 27 اسفند 1394
عید نوروز
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی :
عید
نوروز یک عید شرقی و حامل ارزشهای برجسته و ممتازی است. در واقع عیدنوروز یک نماد است؛ نماد نوآوری و طراوت و جوانی و نشاط، همچنین نماد مهربانی و محبت به یکدیگر، سرکشىِ برادران از یکدیگر، محبت خانواده‌های خویشاوند به یکدیگر، محکم کردن روابط دوستی و مهربانی میان دوستان، آشنایان و زدودن کینه‌ها؛ چون بهار مظهر طراوت است، مظهر نشاط است و همه‌ی این معانی در واقع در بهار وجود دارد. و این یک امتیاز است برای ملتهای ما که نوروز را آغاز سال نوِ خودشان قرار دادند، مبدأ تاریخ قرار دادند؛ به خاطر اینکه حامل این معانی برجسته است.

این جشن یک جشن ملی است؛ جزو اعیاد دینی نیست؛ لکن از سوی بزرگان شرع مقدس ما هم، نوروز مورد تأیید قرار گرفته. ما روایات متعددی داریم که در آنها از نوروز تجلیل شده و روز نوروز گرامی داشته شده. این موجب شده است که نوروز وسیله‌ای بشود برای اظهار عبودیت انسانها در مقابل پروردگار و تواضع ما در مقابل پروردگار. در واقع فرصتی است برای اینکه انسان دل خود را با یاد خدا هم طراوت ببخشد.

در کشور ما رسم بر این است؛ سالهای متمادی است که روز نوروز و ساعت تحویل، مردم در عبادتگاه‌ها و زیارتگاه‌ها و مراکز معنوی جمع میشوند و از خدای متعال طلب خیر میکنند، طلب برکت میکنند؛ سال خوبی را برای خودشان و برای دیگران از خداوند متعال طلب میکنند و میخواهند. بنابراین نوروز مناسبت خیلی باارزش و برجسته‌ای است؛ هم از لحاظ معنوی، هم از لحاظ ملی، هم از لحاظ بین‌المللی میان ملتهائی که نوروز را گرامی میدارند.

بیانات در دیدار رؤسای جمهور شرکت‌کننده در جشن جهانی نوروز


۱۳۸۹/۰۱/۰۷
نوع مطلب : عید نوروز، 
برچسب ها : عید نوروز،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
پنجشنبه 27 اسفند 1394
سفرهای نوروزی و دغدغه‌ های حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

اینفوگرافیک | دغدغه من

در آستانه‌ی فرارسیدن ایام تعطیلات نوروز و در پیش بودن سفرهای نوروزی، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR اینفوگرافیک «دغدغه من» را تهیه و منتشر کرد. در این اینفوگرافیک بیانات رهبر انقلاب اسلامی در روزهای پایانی سال ۹۱ در دیدار دست‌اندرکاران سفرهای نوروزی و دغدغه‌ی ایشان مبنی بر کاهش جانباختگان حوادث رانندگی در این ایام و توصیه به مردم برای رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی مرور شده است.

نوع مطلب : سفرهای نوروزی و دغدغه‌ های حضرت امام خامنه ای مدظله العالی، 
برچسب ها : سفرهای نوروزی و دغدغه‌ های حضرت امام خامنه ای مدظله العالی، قانون‌‌گرایی؛ عید نوروز؛،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
چهارشنبه 26 اسفند 1394

دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با رهبر انقلاب

حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح سه‌شنبه در دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه‌ی علمیه‌ی قم با تبیین جایگاه و نقش بی‌بدیل و تأثیرگذار حوزه‌ی علمیه‌ی قم در پیروزی انقلاب اسلامی به برخی تلاش‌ها برای انقلاب‌زدایی از حوزه‌های علمیه اشاره و تأکید کردند: حوزه‌ی علمیه‌ی قم باید همچنان یک «حوزه‌ی انقلابی و مهد انقلاب» باقی بماند و رسیدن به این هدف نیازمند اندیشه، تدبیر و برنامه‌ریزی دقیق است.

رهبر انقلاب اسلامی سخنان خود را با بیان مقدمه‌ای درخصوص تأثیرگذاری حوزه‌ی علمیه‌ی قم در پیروزی انقلاب اسلامی و استمرار آن و نسبت حوزه‌ی علمیه‌ی قم با انقلاب آغاز کردند و گفتند: دو جریان در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی تأثیرگذاری آشکار داشتند ۱- دانشگاه ۲- حوزه‌ی علمیه.
حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی با اشاره به وجود مبارزات دانشگاهی در نقاط مختلف جهان به‌دلیل فضای طبیعی دانشگاه‌ها و آشنایی دانشجویان با مسائل روز افزودند: مبارزات دانشجویی در ایران، چه در دوره‌ی مبارزات اسلامی و چه قبل از آن هم وجود داشت اما مبارزات دانشجویی به‌دلیل دامنه‌ی محدود تأثیرگذاری آن هیچ‌گاه به یک تحول و انقلاب در کشور منتهی نشد.
ایشان تأثیرگذاری حرکت و مبارزه‌ی دانشگاهی در پیروزی انقلاب اسلامی را به‌دلیل حضور عامل اصلی یعنی مبارزات روحانیت دانستند و خاطرنشان کردند: ما قدردان مبارزات دانشجویان هستیم اما اگر این مبارزات بدون حضور مبارزات روحانیت بود، قطعاً به همان محیط دانشگاه محدود می‌شد و به اتمام می‌رسید.
رهبر انقلاب اسلامی «فراگیر بودن و تأثیرگذاری» را دو ویژگی حرکت روحانیت در انقلاب اسلامی برشمردند و افزودند: حوزه‌ی علمیه‌ی قم از دو بخش «مرجعیت و طلاب» تشکیل شده است که امام رحمه‌الله به‌عنوان بخش مرجعیت، اعلامیه می‌دادند و سخنرانی می‌کردند اما آن بخشی که سخنان و دیدگاه‌های امام رحمه‌الله را به عمق جامعه و تا دوردست‌ترین مناطق رساند، روحانیت و طلاب بودند.
حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی تأکید کردند: اگر حوزه‌ی علمیه‌ی قم نبود، حرکت امام رحمه‌الله شاید به موفقیت نمی‌رسید و این، نشان‌دهنده‌ی نقش حوزه‌ی علمیه‌ی قم در شکل‌گیری و استمرار انقلاب اسلامی است.
ایشان افزودند: آن نیرویی که مردم را به خیابان‌ها آورد و آن راه‌پیمایی‌های بزرگ و میلیونی را شکل داد، تأثیرگذاری طلاب بود که فکر و نیت امام رحمه‌الله را در دورترین نقاط کشور نیز منتقل کردند.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه حلقه‌ی واسط میان امام رحمه‌الله و شکل‌گیری انقلاب اسلامی، حوزه‌ی علمیه‌ی قم بود، خاطرنشان کردند: با توجه به نقش ممتاز و بی‌بدیل حوزه‌ی علمیه‌ی قم در پیروزی انقلاب اسلامی، اکنون انگیزه‌ها و طرح‌هایی برای «انقلاب‌زدایی» از حوزه‌ی علمیه وجود دارد.
حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی فرمودند: اگر بخواهیم نظام اسلامی همچنان «اسلامی و انقلابی» بماند باید حوزه‌ی علمیه «انقلابی» بماند زیرا اگر حوزه‌ی علمیه انقلابی نماند، نظام در خطر «انحراف از انقلاب» قرار خواهد گرفت.
ایشان با تأکید بر اینکه باید از هرگونه تلاشی برای «انقلاب‌زدایی» از حوزه‌های علمیه احساس خطر کرد، افزودند: باید با فکر و تدبیر و برنامه‌ریزی حکمت‌آمیز، با این خطر مقابله کرد تا حوزه‌ی علمیه‌ی قم همواره یک حوزه‌ی انقلابی و مهد انقلاب باقی بماند و بینش و حرکت انقلابی در آن توسعه یابد.
حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی با اشاره به شیوه‌های مخالفت با انقلاب افزودند: گاه به‌صراحت با اصل انقلاب مخالفت می‌شود اما گاهی غیرمستقیم با مبانی و مبادی اعتقادی انقلاب مخالفت می‌شود که باید در این زمینه حساس بود و تأکید مکرر بر ضرورت هوشیاری در مقابلِ استکبار و آمریکا به همین علت است.
ایشان علت اصلی مخالفت نظام سلطه با جمهوری اسلامی را ایستادگی ایران در مقابل نظام ظالمانه‌ی جهانی برشمردند و خاطرنشان کردند: اگر این ایستادگی نباشد هر اسم و شکلی داشته باشید، نظام سلطه با شما مخالفتی نخواهد داشت.
رهبر انقلاب اسلامی مخالفت با مبانی و مسائل مورد تأکید امام حکیم و بصیر و هوشیارِ ملت را از دیگر شیوه‌های مخالفت غیرمستقیم با انقلاب و نظام اسلامی خواندند و افزودند: معنای حقیقی تقابل سیاسی و تبلیغی با مبانی و تأکیدات امام خمینی رحمه‌الله، ضدیت با اسلام سیاسی و اسلام نابی است که اولین‌بار پس از صدر اسلام در ایران به تشکیل حکومت پرداخته است.
ایشان در بیان راه‌حل مقابله با حرکتی که تضعیف تفکر و روحیه‌ی انقلابی را در حوزه‌ها دنبال می‌کند گفتند: مجموعه‌های دست‌اندرکار حوزه به‌ویژه مجمع نمایندگان طلاب حوزه‌ی علمیه‌ی قم می‌توانند با گسترش برنامه‌ریزی‌شده‌ی ارتباط منظم و محتوایی با بدنه‌ی حوزه، تشکیل گروه‌های فکری برای دستیابی به راه‌های صحیح ترویج تفکرات انقلابی، شناسایی و حل مشکلات و شبهات ذهنی طلاب در این زمینه نقش مؤثری ایفا کنند.
حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی مجمع نمایندگان طلاب را پدیده‌ی بسیار خوبی ارزیابی کردند که باید از لحاظ قانونی و جایگاهی و نیز از لحاظ درونی و محتوایی تداوم یابد و تقویت شود.
ایشان افزودند: با این نگاه و با برنامه‌ریزی لازم و در پرتو فضل الهی صدها مدرس موفق و انقلابی تربیت می‌شوند و با تکیه بر رابطه‌ی قلبی و معنوی طلاب و مدرسین، در حوزه‌های علمیه، تفکر و روحیه‌ی انقلابی هرچه بیشتر ترویج خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنانشان تأکید کردند: با وجود برخی پدیده‌های نامطلوب در گوشه و کنار، جهت‌گیری کلی حرکت کشور، خوب و رو به پیشرفت است و افق آینده به لطف پروردگار در همه‌ی زمینه‌ها روشن است.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی‌نژاد رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه‌ی علمیه‌ی قم گزارشی از طرح‌ها و فعالیت‌های این مجمع و برنامه‌های آن بیان کرد.
نوع مطلب : دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با رهبر انقلاب، 
برچسب ها : دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با رهبر انقلاب،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
چهارشنبه 26 اسفند 1394
گزیده‌ای از سخنرانی سید حسن نصرالله به‌مناسبت مراسم بزرگداشت شهید الحاج علاء

خشم عربستان از شکست در منطقه

خشم عربستان از شکست در منطقه

سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان به‌مناسبت مراسم بزرگداشت شهید «الحاج علی احمد فیاض» (الحاج علاء) به خانواده‌اش تبریک و تسلیت گفت و با یادآوری شهدای سوریه، یاد آن‌ها را گرامی داشت و در ادامه نیز چنین گفت: «این سخنرانی در شرایطی انجام می‌شود که عربستان سعودی به‌همراه کشورهای همسوی عربی، حملات سیاسی، امنیتی و رسانه‌ای شدیدی علیه حزب‌الله و کل کشور لبنان آغاز کرده و شورای همکاری خلیج فارس به رهبری عربستان، حزب‌الله لبنان را یک گروه تروریستی خوانده است.» گزیده‌ای از این سخنرانی به گزینش KHAMENEI.IR تقدیم مخاطبین محترم می‌شود:
 
«علاء» در ابتدای جوانی به صفوف مقاومت لبنان پیوست و او کسی بود که تمام عمرش را در مبارزه گذراند و در نهایت نیز در میدان نبرد شهید شد. او کسی بود که در کنار حاج عماد مغنیه، قدرت بازدارندگی و عملیاتی مقاومت را بنا نهاد و مقاومت به یک قدرت واقعی تبدیل شد که دشمن اسرائیلی آن را در معادلات خود به حساب می‌آورد.
 
  حزب‌الله حافظ منافع لبنان
همه‌ی ما می‌دانیم که اگر همه‌ی ما دست روی دست می‌گذاشتیم و منتظر استراتژی عربی واحد می‌ماندیم، در حال حاضر اسرائیل کماکان در جنوب و پایتخت لبنان بود. اگر مقاومت لبنان نبود، در حال حاضر اسرائیل بر لبنان حاکم بود و جوانان لبنانی نیز در زندان‌ها بودند.

بیشتر کشورهای عربی که ما را تروریستی خوانده‌اند، ارتباطی با مقاومت ندارند، نه ارتباط مالی و نه سیاسی به استثنای سوریه. آنچه که کشور را حفظ می‌کند ارتش، ملت و مقاومت است. کسانی‌که انتظار دارند اتحادیه‌ی عرب یا اجماع عربی مانع اسرائیل از تجاوز علیه لبنان شوند و یا از لبنان دفاع کنند، در اشتباه هستند.
 
در جنگ 33 روزه در سال 2006 از اتحادیه‌ی عرب و کشورهای عربی درخواست نکردیم که برای کمک به لبنان و مقاومت وارد عمل شوند. آنها نه تنها کمکی نکردند بلکه علیه مقاومت اقدام کردند و همین مسئله درباره‌ی جنگ صهیونیست‌ها علیه غزه نیز تکرار شد.

ضمانت وجود چنین سازمان‌هایی حمایت از اسرائیل و بقای اسرائیل است. این مقاومتی که امروزه به تروریستی بودن متهمش می‌کنند؛ همانی است که کرامت و عزت عربی را به برخی باز گرداند. از کسانی‌که درباره‌ی شرافت هویت و حقوق عربی سخن می‌گویند می‌خواهم این سؤال را مطرح کنم که چه کسی به اندازه‌ی اسرائیل به عربیت، ملت عرب و ارتش‌های عربی اهانت کرده است؟

هنوز اشغال سرزمین‌های فلسطین ادامه دارد و قتل مردم در این کشور استمرار دارد و تجاوزات به مسجد الاقصی هر روزه شده است، در طی 67 سال گذشته چه کاری انجام دادید و اکنون چه می‌کنید؟ هر نظام یا ارتشی که آماده نبرد با اسرائیل شد، رژیم سعودی از شیعه و سنی سخن گفت؛ آیا جمال عبدالناصر شیعه بود یا ملت فلسطین شیعه هستند؟
حزب‌الله لبنان محبوبیت خود در میان مردم جهان عرب و قداستش را از اتحادیه‌ی عرب به دست نیاورده و تمام انتقادات مردمی در جهان عرب از تصمیم اتحادیه‌ی عرب در تروریستی معرفی کردن حزب‌الله ناشی از این است.

  دفاع حزب‌الله از آبروی مسلمانان بوسنی
در آن زمان {جنگ بوسنی} دو دیدگاه در لبنان وجود داشت، عده‌ای که از سوی عربستان هدایت می‌شدند و البته به‌هیچ‌وجه نماینده‌ی‌ اهل سنت نبودند؛ اعتقاد داشتند که باید انتقام بوسنی را از مسیحیان لبنان گرفت و پس از آن نیز چندین اقدام خرابکارانه و تجاوزکارانه انجام دادند، اما گروه دومی نیز بود که تفکر مقاومت محسوب می‌شد و آن‌ها به بوسنی رفتند.

ما سلاح و پول آن چنانی نداشتیم اما «الحاج علاء» و دوستانش به بوسنی رفتند و در آن‌جا به نبرد پرداختند و ما شهدای بسیاری را در بوسنی تقدیم کردیم، آیا این تروریسم است؟ ما برای دخالت در تصمیمات سیاسی به بوسنی هرزگوین سفر نکرده بودیم، بلکه براساس اخلاق، دین و قانون برای کمک به مردم مسلمانی که هر روز قتل‌ عام می‌شدند، می‌رفتیم.

چرا امروز حزب‌الله را متهم می‌کنند که مقاومت طایفه‌ای است؟ آیا در بوسنی و هرزگوین شیعیان بودند که از آنها دفاع کنیم؟ مسلمانان در بوسنی هرزگوین از اهل تسنن بودند و حاج علایی که مراسم امروز مناسبت گرامیداشت وی است، خانواده، مقاومت و سرزمین خود را به سمت بوسنی و هرزگوین ترک کرد تا از آبروی برادران مسلمان ما در این کشور دفاع کند؟ با این وجود آیا ما طایفه‌‌ای عمل می‌کنیم؟
 
  حزب‌الله لبنان برای کمک به مردم عراق وارد این کشور شد نه دخالت!
اشکال ورود حزب‌الله به عراق، چیست؟ حزب‌الله برای مقابله با چه کسی به عراق رفته است؟ برای مقابله با داعشی که همه‌ی دنیا آن را تروریستی می‌دانند؟ آیا باید برای این کار محکوم شویم؟

حزب‌الله لبنان برای کمک به ملت عراق (که به درخواست مرجعیت برای دفاع از خود و عتبات وارد عمل شده است) وارد این کشور شده و نیروهای حزب‌الله تحت فرماندهی نیروهای عراقی در حال نبرد با تروریست‌ها هستند. نیروهای حزب‌الله برای دخالت در امور داخلی عراق (همانند سعودی‌ها در اکثر کشورهای عربی) وارد نشده‌اند بلکه برای کمک به مردم این کشور به‌عنوان یک وظیفه‌ی ملی اخلاقی و دینی وارد عمل شده و این روند ادامه می‌یابد.

امروزه چه کسی معادلات عراق را تغییر می‌دهد؟ مطمئنا خود مردم عراق، شما به رهبری آمریکا جمع شدید و یک ائتلاف تشکیل دادید، باید پرسید تاکنون چه کاری توانسته‌اید انجام دهید؟ حمایت حزب‌الله از مردم عراق در نبرد با داعش تروریسم نیست، شهامت عربی بدان معنی است که هر فرد عربی برای دفاع از ملت عرب و مقدساتش وارد عمل شود و کسی‌که چنین نکند شهامت ندارد.
 
  خشم عربستان از شکست در منطقه
امروز عربستان از لبنان خشمگین است. سؤال این است که چرا عربستان خشمگین است؟ یک بار قبلا درباره‌ی این موضوع سخن گفتم و امروز نیز می‌گویم که من خشم عربستان را درک می‌کنم زیرا هر کسی که شکست می‌خورد، عصبی می‌شود و برای جبران شکست، هر کاری از دستش بر بیاید، انجام می‌دهد.

شما در سوریه ببیند که عربستان چقدر خشمگین است. ما با معارضان سوری درباره‌ی تمایل نظام سوریه به گفت‌و‌گو با آنها صحبت کردیم اما معارضان رد می‌کردند و این عربستان بود که در آن زمان بازی را مدیریت می‌کرد و در آن زمان یکی از امرای اردن جنگ و درگیری را مدیریت می‌کرد و اموال و سلاح به دست تروریست‌ها می‌رساند.

اما امروز بعد از گذشت پنج سال از آغاز بحران و درگیری سوریه می‌بینیم که اهداف عربستان و همپیمانان آن محقق نشده و این کشور شکست بزرگی را متحمل شده است. آنها می‌خواهند ناتو و آمریکا را به این درگیری بکشانند و بر این باروند که آمریکایی‌ها در کنار آنها عمل می‌کنند اما نمی‌دانند که ایالات متحده همه‌ی جهان را در سناریوی خود به‌کار می‌گیرد.

ما به دستور کسی به سوریه نرفته‌ایم؛ نه به امر ایران و نه به فرمان رهبری عالیقدر {حضرت آیت‌الله خامنه‌ای}، ما خودمان تصمیم گرفته‌ایم که در سوریه باشیم.

یمنی‌ها قبل از جنگ به گفت‌وگوی سیاسی خود در صنعاء پایان داده بودند، اما عربستان تصمیم به حمله‌ی نظامی علیه یمن گرفت و هزینه‌های که عربستان امروز پرداخت می‌کند، نتیجه جنگی است که علیه یمن راه انداخته است.

آیا در خانه‌ی‌ سالمندان (حادثه‌ی حمله‌‌ی افراد مسلح به خانه‌ی سالمندان در عدن که در آن 16 نفر از جمله چهار پرستار زن هندی کشته شدند) «کفار» حضور داشتند که باید کشته می‌شدند؟ این منطق داعش است که به‌همراه نیروهای سعودی که زمین را در اختیار داعش و القاعده قرار دادند، دست به این اقدامات جنایتکارانه می‌زنند. آنها شکست خوردند و شکست خواهند خورد و این ملت یمن هستند که با مقاومت خود پیروز خواهند شد.

عربستان در سوریه، یمن، لبنان و بحرین شکست خورده است. آن‌ها ما را مسئول شکست‌های خود می‌دانند و البته در این مسئله اغراق می‌کنند اما از آن‌ها تشکر می‌کنیم؛ اگر مشخص شود که حزب‌الله مسئول شکست‌‌های سنگین عربستان در این کشورها است، این افتخار بزرگی در دنیا و آخرت برای ما محسوب می‌شود اما آن‌ها مبالغه می‌کنند.

سعودی‌ها از ما عصبانی شدند و خشمشان کل لبنان را در بر گرفت؛ چرا که می‌خواستند مردم لبنان نیز علیه حزب‌الله شوند؛ اما مردم لبنان می‌دانند که طرح عربستان در سوریه براندازی دولت و گماردن دست نشانده خود در آن کشور است، در یمن نیز همچنین است.
 
  اقدام علیه عربستان در سوریه به نفع منافع لبنان است
اگر کسی نبود جلوی داعش و النصره در سوریه بایستد، در حال حاضر لبنان و مسیحیان و میانه‌روهای لبنان کجا بودند؟ باید گفت هر کسی که در سوریه علیه عربستان اقدام می‌کند، به نفع منافع لبنان قدم برداشته است.

قرار دادن نام حزب‌الله توسط شورای همکاری خلیح فارس و وزرای کشورهای عرب در لیست گروه‌های تروریستی با بیانیه‌ی شورای همکاری خلیج‌فارس بدون اجماع عربی و با مخالف الجزایر، لبنان، عراق و تونس به تصویب رسیده است.

اقدام دولت تونس در عدم همراهی با این بیانیه امری مهم و قابل اشاره است که ما واکنش بزرگ ملت و احزاب تونس و روزنامه‌نگاران را در ادامه رئیس‌جمهور و وزیر خارجه‌ی این کشور دیدیم. ما از مردم و رئیس‌جمهور تونس تشکر ویژه می‌کنیم که حقیقت این مطلب را به نمایش گذاشتند ما از آنها چیزی نخواستیم و ما در حزب‌الله به این نتیجه رسیدیم که از کسی چیزی نخواهیم.
 
  حزب‌الله همواره در میدان نبرد خواهد بود
اعتراضات مردم لبنان به تصمیم اخیر عربستان و این فریادها خیلی ارزش دارد و با تظاهرات میلیونی که در گذشته انجام می‌شد بسیار تفاوت دارد، امروزه هر کسی علیه عربستان سخنی بگوید باید تاوانش را هم پس بدهد، یعنی مخالفت با تصمیمات عربستان هزینه دارد و آن‌ها به هیچ لبنانی یا عربی اجازه نمی‌دهند که حرفی بر خلاف میلشان زده شود.

اسرائیلی که در دو موضع‌گیری جداگانه اعلام کرده است که فرصتی باری نزدیک شدن به کشورهای اهل سنت عربی به‌وجود آمده است، البته برخی دجال‌ها وجود دارند که می‌خواهند سخن من را تحریف کرده و بگویند که من از هم‌پیمانی بین اهل سنت و اسرائیل سخن گفته‌ام، نه من چنین چیزی را نمی‌گویم.

تحریکات مذهبی، شاید بتواند بین مسلمانان و مسیحیان یا شیعه و سنی اختلاف بیاندازد، اما هرگز منجر به عادی سازی روابط با اسرائیل نخواهد شد. ما همواره در میدان نبرد خواهیم بود، هرچند اتهامات نیز افزایش یابد، کلمه حق را علیه سلطان ستمگر، فریاد خواهیم زد.
نوع مطلب : گزیده‌ای از سخنرانی سید حسن نصرالله به‌مناسبت مراسم بزرگداشت شهید الحاج علاء خشم عربستان از شکست در منطقه، 
برچسب ها : گزیده‌ای از سخنرانی سید حسن نصرالله به‌مناسبت مراسم بزرگداشت شهید الحاج علاء خشم عربستان از شکست در منطقه، آل سعود؛ حزب الله لبنان؛ سید حسن نصرالله؛ بحران سوریه،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
دوشنبه 24 اسفند 1394

سربند یا زهرا (سلام‌الله‌علیها)


رهبر انقلاب اسلامی: هیچ کس در دوران دفاع مقدس به رزمندگان نگفت که رمز «یا زهرا» برای حملاتتان بگذارید یا سربند «یا زهرا» ببندید؛ اما در دوران دفاع مقدس، اسم مبارک حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها و حضرت بقیة‌الله عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف از همه نام‌های مطهر دیگر بیشتر مطرح است... این نشانه توجه آن بانوی دو عالم است. ۹۰/۳/۳

نوع مطلب : سربند یا زهرا (سلام‌الله‌علیها)، 
برچسب ها : سربند یا زهرا (سلام‌الله‌علیها)،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
یکشنبه 23 اسفند 1394
دیدار رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای مدظله العالی با رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری


[]


برای دریافت فایل ، با توجه به سرعت اینترنت خود ، یکی از سه لینک روبرو را کلیک نمایید:


برای استفاده این صوت در سایت یا وبلاگ خود می توانید از این کد استفاده کنید:


نوع مطلب : دیدار رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای مدظله العالی با رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری، 
برچسب ها : دیدار رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای مدظله العالی با رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
جمعه 21 اسفند 1394
دیدار رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای مدظله العالی با رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری

        


خلاصه بیانات  رهبر انقلاب در دیدار با
رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری
*رهبر انقلاب با اشاره به ایام فاطمیه: در ذکر مناقب آن بزرگوار باید دقت شود که مسائل اختلاف‌افکن مطرح نشود زیرا امروز سیاست اهریمنی جبهه‌ی استکبار ایجاد اختلاف بین شیعه و سنّی است/ البته بیان تاریخ با رعایت موازین، ادب و در نظر گرفتن مصالح اشکالی ندارد اما نباید اختلاف و بغض ایجاد شود/ روحانیت معظم نباید اجازه دهد که با رنجاندن اهل سنت، نقشه‌ی اختلاف‌افکنی آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها اجرا شود.

*رهبر انقلاب با اشاره به سخنان برخی مسئولان مبنی بر تعامل با همه‌ی دنیا: باید با همه‌ی دنیا البته به‌جز آمریکا و رژیم صهیونیستی ارتباط داشته باشیم اما باید بدانیم که دنیا منحصرِ در غرب و اروپا نیست/ رفت و آمد با غربی‌ها تاکنون هیچ اثر مثبتی نداشته و باید در عمل مشخص شود وگرنه صرفاً تفاهم بر روی کاغذ فایده‌ای ندارد.

* رهبر انقلاب: وظیفه‌ی مجلس خبرگان «انقلابی ماندن، انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن» برای انتخاب رهبر آینده است/ لازم است در انتخاب رهبر آینده رودربایستی‌ها و مصلحت‌اندیشی‌ها کنار گذاشته شود/ اگر در این وظیفه کوتاهی شود، قطعاً در اساس کار کشور مشکل به‌وجود می‌آید.

* رهبر انقلاب: افرادی که به شورای نگهبان هجمه می‌کنند، ناخواسته از دشمن تبعیت میکنند/ شورای نگهبان اگر نتواند شرایط قانونی را در فردی احراز کند، نمی‌تواند وی را تأیید کند و این عمل به قانون است/ هرگونه تخریب شورای نگهبان، اقدامی غیراسلامی، غیرقانونی، غیرشرعی و غیرانقلابی است.

* رهبر انقلاب: این انتخابات بار دیگر نادرستی سخنان فتنه‌گران ۸۸ را نشان داد/ از ویژگی‌های این انتخابات رفتار کاملاً نجیبانه‌ی کسانی بود که رأی نیاوردند؛ برخلاف رفتار نانجیبانه‌ی فتنه‌گران ۸۸/ اعلام اعتماد مردم به نظام، برعکس تلاش دشمن برای «ایجاد دوقطبی مردم و نظام» و «بی‌اعتباری انتخابات» بود.

* رهبر انقلاب : برخی بزرگان هستند که رأی آوردن و یا رأی نیاوردن، هیچ خللی در شخصیت آنها ایجاد نمی‌کند و آقایان یزدی و مصباح از این افرادند که حضورشان باعث افزایش وزانت مجلس خبرگان می‌شود و نبودشان خسارت است.

نوع مطلب : دیدار رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای مدظله العالی با رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری، 
برچسب ها : دیدار رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای مدظله العالی با رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
جمعه 21 اسفند 1394
شهریور ماه ۹۴


 ۱۳۹۴/۰۶/۱۸ | بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم

بعد از اتمام این مذاکراتِ هسته‌ای، شنیدم صهیونیست‌ها در فلسطین اشغالی گفتند فعلاً با این مذاکراتی که شد، تا ۲۵ سال از دغدغه‌ی ایران آسوده‌ایم؛ بعد از ۲۵ سال فکرش را میکنیم. بنده در جواب عرض میکنم اوّلاً شما ۲۵ سال آینده را نخواهید دید. ان‌شاءالله تا ۲۵ سال دیگر، به توفیق الهی و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت؛
ثانیاً در همین مدّت هم روحیّه‌ی اسلامیِ مبارز و حماسی و جهادی، یک لحظه صهیونیست‌ها را راحت نخواهد گذاشت.
نوع مطلب : رژیم صهیونیصمی 25 سال آینده را نخواهد دید، 
برچسب ها : رژیم صهیونیصمی 25 سال آینده را نخواهد دید،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
دوشنبه 17 اسفند 1394

مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ی رهبر انقلاب در سال ۹۴ کدام است؟

به نظر شما مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ی حضرت  امام خامنه‌ای مدظله العالی در سال ۹۴ کدام جمله است؟ لطفاً نظرات خود را از طریق همین صفحه ارسال یا آن را به شماره‌ی ۲۰۱۱۰ پیامک کنید تا در ذیل همین نوشته منتشر شود.
برای سهولت در انتخاب می‌توانید از صفحات «بیانات»، «پیام‌ها» و جستجو، عبارت مورد نظر خود را بیابید. این نظرسنجی تا بیست و دوم اسفندماه سال جاری ادامه خواهد داشت.
برای مشاهده‌ی جملات پیشنهادی در هر ماه، بر روی تصاویر کلیک کنید.باز شدن همه
 • فروردین ماه

  فروردین ماه ۹۴فروردین ماه ۹۴کلیک کنید
 • اردیبهشت ماه

  اردیبهشت ماه ۹۴اردیبهشت ماه ۹۴کلیک کنید
 • خرداد ماه

  خرداد ماه ۹۴خرداد ماه ۹۴کلیک کنید
 • تیر ماه

  تیر ماه ۹۴تیر ماه ۹۴کلیک کنید
 • مرداد ماه

  مرداد ماه ۹۴کلیک کنید
 • شهریور ماه

  شهریور ماه ۹۴شهریور ماه ۹۴کلیک کنید
 • مهر ماه

  مهر ماه ۹۴کلیک کنید
 • آبان ماه

  آبان ماه ۹۴کلیک کنید
 • آذر ماه

  آذر ماه ۹۴کلیک کنید
 • دی ماه

  دی ماه ۹۴کلیک کنید
 • بهمن ماه

  بهمن ماه ۹۴کلیک کنید
 • اسفند ماه

  اسفند ماه ۹۴کلیک کنید
باز شدن همه

در سال‌های گذشته نیز مخاطبان KHAMENEI.IR مهم‌ترین جمله‌ی سال را انتخاب کردند که شما می‌توانید آن را در سال‌های ۸۹ و ۹۰ و ۹۱ و ۹۲ و ۹۳ مشاهده کنید.نوع مطلب : مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ی رهبر انقلاب در سال ۹۴ کدام است؟، 
برچسب ها : مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ی رهبر انقلاب در سال ۹۴ کدام است؟، فراخوان‌های سایت khamenei.ir،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
دوشنبه 17 اسفند 1394


( کل صفحات : 3 )    1   2   3   


موضوعات
پیوند روزانه
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی