مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
اللهم عجل لولیک الفرج
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ :حوراء بانوان
نویسندگان
برچسبها

با صدور بیانیه‌ای،

موسسه آموزش عالی حوزوی فدک همدان خواستار پیگیری حقوقی توهین به پیامبر اسلام (ص) شد

موسسه آموزش عالی حوزوی فدک در بیانیه‌ای،

توهین نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» به ساحت پیامبر گرامی اسلام

حضرت محمد (ص) را محکوم کرد.

مدرسه علمیه صدیقه کبری (س) شهرستان بهاراقدام منحوسانه نشریه شارلی ابدورامحکوم کرد

سالهاست که دشمنان دین مبین اسلام،با حمایت های مالی صهیونیست های خبیث ودولت های غربی اقدامات اسلام ستیزانه و توهین گرایانه راانجام میدهد.

نوع مطلب : توهین به ساحت مقدس پیامبر اعظم (صلوات الله علیه و آله و سلم)، 
برچسب ها : شبنم ها،
لینک های مرتبط : شبنم ها،
          
دوشنبه 29 دی 1393

مسئول بسیج جامعه زنان استان همدان:

 مسئول بسیج جامعه زنان استان همدان با محکوم کردن اقدام نشریه فرانسوی شالی ابدو گفت : این اقدام نشان دهنده هراس دشمنان از حقانیت اسلام است.

به گزارش شبنم ها،ستاری نوید در خصوص اقدام وقیحانه این نشریه گفت : این اولین بار نیست که دشمنان به مقدسات مسلمانان اهانت کرده اند و قلب مسمانان را آزرده خاطرکرده اند، دشمنان میخواهند موج اسلام ستیزی و اسلام هراسی در جهان بر پا کنند  و  قصد دارند چهره اسلام و مسلمانان را در جهان مخدوش کنند. از طرفی با تشکیل و تقویت  گروه تروریستی داعش و از طرف دیگر با چاپ کاریکاتور و توهین به مقدسات مسلمانان قصد خدشه دارکردن اسلام رادارند .

وی افزود:آنها میترسند دین مقدس اسلام درسطح جهان فراگیرشود چرا که اسلام دین حق است و مردم به حق گرایش پیدا میکنند .

ستاری گفت : دشمنان اسلام بدانند که اگر به مقدسات مسلمانان اهانت شود مردم ساکت نمی نشینند هرچندکه این اقدامات ذره ای خدشه به وجود نازنین پیامبراسلام(ص)وارد نخواهدکرد .

این مقام مسئول در ادامه اظهار داشت :توهین به شخصیت پیامبر مهر و مهربانی کینه و دشمنی آنها را با اسلام و پیروان راستین آن بیشتر آشکار ساخت،آنان باید بدانند که هتاکی به پیامبرعظیم شان اسلام مانند این است که مشتی خاک برسمت خورشید بپاشند پس تاثیری بر نورانیت خورشید نخواهد گذاشت.

 ستاری ادامه داد : به فضل الهی این اقدامات کوچکترین تاثیری بر ارادت آزاده گان جهان نسبت به وجود مبارک پیامبر نخواهد داشت .

توهین به پیامبر

بسیج جامعه زنان

ستاری نوید

 

 

نوع مطلب : توهین به ساحت مقدس پیامبر اعظم (صلوات الله علیه و آله و سلم)، 
برچسب ها : شبنم ها،
لینک های مرتبط : شبنم ها،
          
دوشنبه 29 دی 1393

خرید لوازم آرایش:

در خرید لوازم آرایشی مراقب این 2 اشتباه رایج باشید: شما برای خرید لوازم آرایش کجا می روید؟ داروخانه یا  فروشگاه  های عرضه  کننده  لوازم  آرایشی  و بهداشتی؟ شاید هم می روید سراغ بساط  دست فروش ها و با قیمت کمتر چند قلم از محصولات آرایشی و بهداشتی را می خرید و می برید خانه.

مواد آرایشی:

به هر حال اگر اهل استفاده از لوازم آرایشی در منزل هستید، بد نیست اصول خرید این محصولات را یاد بگیرید. در اینجا به 2 خطای رایج در خرید لوازم آرایشی اشاره می کنیم :

اشتباه اول : بی توجهی به خطر مسمومیت  خیلی از بانوان، طرفدار لوازم آرایشی هستند که روی پوست آنها ماندگاری طولانی تری داشته باشد، البته فروشندگان هم با توجه به این نیاز، محصولات خود را تحت عنوان، رژ لب 24 ساعته و یا کرم پودر گریم به مشتریان عرضه می کنند. بد نیست بدانید مواد آرایشی دارای ماندگاری طولانی تر روی پوست، حاوی درصد بالایی سرب است، زیرا این فلز تاثیر زیادی در باقی ماندن پارافین و رنگ های آرایشی روی پوست دارد. هر چه قدر سرب در این محصولات آرایشی بیشتر باشد، ماندگاری این محصولات روی پوست هم طولانی تر خواهد بود.

توصیه کاربردی :

برای اینکه بفهمید لوازم آرایشی که قصد خرید آن را دارید حاوی سرب است یا نه، می توانید از آزمایش بسیار ساده ای استفاده کنید. مقداری از رژ لبتان را روی دستتان بمالید. با یک انگشتر طلا روی آن را خراش دهید. اگر رنگ آن به مشکی تغییر یافت، مطمئن باشید که آن محصول دارای درصد بالایی از سرب است.  بد نیست بدانید لوازم آرایشی معتبر که مواد مصرف شده در تولید آن روی برچسبشان ذکر شده است، سرب ندارند و وزارت بهداشت نیز برای لوازم آرایشی و بهداشتی که حاوی سرب باشند، برچسب فارسی تایید شده را صادر نمی کند.

اشتباه دوم : بی توجهی به تاریخ مصرف  آیا شما هم عادت دارید اگر عاشق رنگ سایه چشمتان هستید، آن را سال ها نگه دارید؟ ولی حتما می دانید پس از چند سال، آن ماده آرایشی دیگر حالت پودری اولیه خودش را ندارد و به آسانی روی پوست شما پخش نخواهد شد. دومین نکته ای که هنگام خرید لوازم آرایش باید به آن توجه کنید، تاریخ مصرف ذکر شده روی جعبه  لوازم آرایشی است. به گفته محققان روسی، بیش از نیمی از بانوانی که برای خرید لوازم آرایش به فروشگاه ها می روند کوچکترین توجهی به تاریخ مصرف این محصولات ندارند و به علاوه تا وقتی تمام نشود آن را دور نمی ریزند.  این در حالی است که بسیاری از این محصولات ماه ها نیز در فروشگاهها، گمرک و....  باقی می مانند و وقتی به فروش می رسند چیزی به پایان تاریخ مصرف آنها باقی نمانده است.

توصیه کاربردی :

هنگام خرید لوازم آرایشی، قبل از پسندیدن رنگ این محصولات، به دنبال تاریخ مصرف آن باشید. محصولات معتبر حتما دارای تاریخ تولید و تاریخ انقضا هستند.

پیک زیبایی فصلنامه  فرهنگی اجتماعی داخلی ویژه آرایشگاهها - بهار - 93

نوع مطلب : خرید لوازم آرایش، 
برچسب ها : خرید لوازم آرایش،
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 21 دی 1393

رهبرانقلاب دردیدار شرکت کنندگان کنفرانس وحدت اسلامی در سالروز میلاد پیامبر اکرم و امام جعفر صادق (صلوات‌اللهعلیهما:(

- بعضی از دولتهای منطقه مبنای سیاست خارجی خود را معارضه با ایران قرار دادند؛ این اشتباهی بزرگ و خلاف عقل و حکمت است، به عکس، ایران سیاست خودرا مبتنی بر دوستی باملتهای مسلمان همسایه قرار داده.

- حادثه عجیبی بود حادثه اربعین کربلا. این راه را دشمنان اسلام و اهل بیت به خیال خود مسدود کرده بودند.

- لازم میدانم از دولت عراق و ملت و عشایر عراق بدلیل فداکاری و خدمت در این آزمون بزرگ تشکر کنم.

- همین قدر که ملتهای مسلمان کنار هم باشند این به دنیای اسلام و شخصیت امت اسلامی عظمت میبخشد.

- امسال در اربعین دیدید میلیونها انسان کنارهم قرار گرفتند و این حرکت عظیم در دنیا انعکاس پیدا کرد و آن را تعظیم کردند.

- دستهای تفرقه افکن میان شیعه و سنی به سرویسهای جاسوسی دشمنان اسلام میرسد.

- نه تشیعی که با mi6 انگلیس ارتباط دارد، شیعه است و نه تسننی که مزدورciaآمریکا باشد، سنی است؛ بلکه هر دو ضد اسلامند.

نوع مطلب : کنفرانس وحدت اسلامی، 
برچسب ها : کنفرانس اسلامی،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
جمعه 19 دی 1393
گفتاری از مشاور عالی رهبرانقلاب در امورجهان اسلام

چگونه از اختلافات مذهبی عبور کردیم؟

هیئت‌هایی از سوی رهبر انقلاب برای نجات بعضی از علمای محکوم به اعدام به برخی کشورها اعزام شده‌اند. در برخی موارد با تشکیل هیئتی برای گفت‌وگو با شخصیت‌های جهان اسلام که خودآگاه یا ناخودآگاه در پازل طراحی‌شده از عوامل غربی حرکت می‌کردند، توانستند برخی از این فتنه‌انگیزی‌ها را خاموش کنند+]. فیلم [

نوع مطلب : چگونه از اختلافات مذهبی عبور کردیم؟، 
برچسب ها : چگونه از اختلافات مذهبی عبور کردیم؟،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
جمعه 19 دی 1393

امام خامنه ای (مدظله العالی) در آستانه قیام 19 دی مردم قم:

- تحریم‌ها برای کشور مشکل ایجاد کرده اما اگر دشمن شرط برداشته‌شدن آنها را، فلان مسئله‌ی اساسی و آرمانی از جمله دست برداشتن از اسلام و استقلال و پیشرفت علمی قرار دهد قطعاً غیرت هیچ مسئولی، قبول نمی‌کند.

- باید حربه تحریم را از دست دشمن بگیرید.

- آمریکا باکمال وقاحت میگوید درمسئله هسته ای اگر ایران کوتاه بیاید تحریمها را یکجا برنمیداریم.

- بامذاکره مخالف نیستم تا هروقت میخواهند مذاکره کنند ، اما دل را به نقاط حقیقی باید سپرد نه خیالی.

نوع مطلب : قیام 19 دی مردم قم، 
برچسب ها : قیام 19 دی،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
چهارشنبه 17 دی 1393
امام خامنه ای (مدظله العالی):

*
اینجانب همچون بسیاری از علمای اسلام و دلسوزان امّت اسلامی بار دیگر اعلام میکنم که هر گفته و عملی که موجب برافروختن آتش اختلاف میان مسلمانان شود و نیز اهانت به مقدّسات هر یک از گروه‌های مسلمان یا تکفیر یکی از مذاهب اسلامی، خدمت به اردوگاه کفر و شرک و خیانت به اسلام و حرام شرعی است. ۱۳۹۲/۰۷/۲۲

*وحدت به معنای تکیه‌ی بر مشترکات است. ما مشترکات زیادی داریم؛ میان مسلمانان، مشترکات بیش از موارد اختلافی است؛ روی مشترکات باید تکیه کنند. ۱۳۹۲/۱۰/۲۹

*
در جلسات نباید کینه‌ورزیهای مذهبی را زیاد کرد؛ این را چقدر باید تکرار کرد؟ بارها تکرار کرده‌ایم؛ بعضی حاضر نیستند [گوش کنند]. شما اگر بخواهید آن کسی را که موافق مذهب شما نیست و عقیده‌ی حقّ شما را قبول ندارد هدایت کنید، چه کار میکنید؟ اوّل شروع میکنید به مقدّسات او بدگویی کردن و دشنام دادن؟ ۱۳۹۳/۰۱/۳۱
نوع مطلب : هفته وحدت، 
برچسب ها : وحدت اسلامی،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
چهارشنبه 17 دی 1393

*نفی فرهنگ غرب به معنای نفی سلطه غرب است


پرسش دانشجو: میخواستم از حضورتان خواهش کنم که تعریف جامع و مانعی از غرب داشته باشید، که در کنار این که خوبیها را از غرب اخذ میکنیم، با حفظ اصول و ارزشهای اسلامی و ملیمان، بدیها را کنار بگذاریم. به نظر شما کلاًّ نقطه تعادل در این میان چیست؟
پاسخ رهبر انقلاب: این سؤال خیلی مهمّی است. من این‌جا چند نکته را در همین زمینه عرض میکنم. اوّل این که نفی غرب، به هیچ‌وجه به معنی نفی فنآوری و علم و پیشرفت و تجربه‌های غرب نیست و هیچ عاقلی چنین کاری را نمیکند. نفی غرب، به معنای نفی سلطه غرب است که هم سلطه سیاسی مورد نظر است، هم سلطه اقتصادی و هم سلطه فرهنگی. من در این فرصت اندک، در زمینه سلطه فرهنگىِ غرب چند جمله میگویم، شاید ان‌شاءاللَّه برای شما مفید باشد.
ببینید؛ فرهنگ غرب، مجموعه‌ای از زیباییها و زشتیهاست. هیچ کس نمیتواند بگوید فرهنگ غرب یکسره زشت است؛ نه، مثل هر فرهنگ دیگری، حتماً زیباییهایی هم دارد. هیچ کس با هیچ فرهنگ بیگانه‌ای این‌گونه برخورد نمیکند که بگوید که ما درِ خانه‌مان را صددرصد روی این فرهنگ ببندیم؛ نه. فرهنگ غرب، مثل فرهنگ شرق، مثل فرهنگ هرجای دیگر دنیا، یک فرهنگ است که مجموعه‌ای از خوبیها و بدیهاست. یک ملت عاقل و یک مجموعه خردمند، آن خوبیها را میگیرد، به فرهنگ خودش میافزاید، فرهنگ خودش را غنی میسازد و آن بدیها را رد میکند. همان‌طور که گفتم، در این زمینه، بین فرهنگ اروپایی، غرب، امریکایی، امریکایلاتین، آفریقا و ژاپن فرقی نیست و هیچ تفاوتی ندارد و در این حکمی که میگویم، همه یکسان هستند. ما در مقابل هر فرهنگی که قرار میگیریم، به‌طور طبیعی تا آن جایی که میتوانیم، باید محسّنات آن را بگیریم و چیزهایی که مناسب ما نیست - بد و مضرّ است - و با چیزهایی که به نظر ما خوب است، منافات دارد، آن را رد کنیم. این اصل کلّی است. منتها در زمینه فرهنگ غربی نکته مهمّی وجود دارد که من دلم میخواهد شما جوانان به این نکته توجّه کنید. فرهنگ غرب - یعنی فرهنگ اروپاییها - عیبی دارد که فرهنگهای دیگر، تا آن جایی که ما میشناسیم، آن عیب را ندارند، و آن «سلطه‌طلبی» است. این، قطعاً دلایل انسانی و جغرافیایی و تاریخیای دارد. از اوّلی که اینها در دنیا به یک برترىِ علمی دست یافتند، سعی کردند همراه با سلطه سیاسی و اقتصادی خودشان - که به شکل استعمار مستقیم در قرن نوزدهم انجامید - فرهنگ خودشان را هم حتماً تحمیل کنند. اینها با فرهنگ ملتها مبارزه کردند؛ این بد است. ملتی میگوید فرهنگ من باید در این کشور جاری شود! این چیز قابل قبولی نیست. هر چند هم خوب باشد، آن ملتی که این فرهنگ بر او تحمیل میشود، این را نمیپسندد. شما یقیناً خوردن نان و ماست را به میل و اشتهای خودتان، ترجیح میدهید به این که چلوکباب را به زور در دهانتان بگذارند و بگویند باید بخوری! وقتی کاری زورکی و تحمیلی شد؛ وقتی از موضع قدرت انجام گرفت و وقتی متکبّرانه و مستکبرانه تحمیل گردید، هر ملتی آن را پس میزند؛ باید هم بزند. مثلاً کراوات یک پدیده غربی است. غربیها این را میخواهند، دوست میدارند و با سنّتشان هماهنگ است؛ اما اگر شما که اهل فلان کشورِ دیگر هستید و تصادفاً کت و شلوار را انتخاب کرده‌اید، کراوات نزدید، یک آدم بی ادب محسوب میشوید! چرا؟! این فرهنگ شماست؛ تقصیر من چیست؟ اگر کت و شلوار پوشیدید، باید پاپیون و کروات بزنید، و الاّ در فلان مجلس رسمی راه ندارید و یک آدم بی ادب و غیرمنضبط و بی نزاکت تلقّی میشوید! این، آن تحمیل فرهنگ غربی است. زن غربی، روشهایی دارد. آنها نسبت به مسأله زن و روش زن و پوشش زن و ارتباطش با مردان و حضورش در جامعه، فرهنگی دارند - خوب یا بد، بحثی سرِ آن نداریم - اما سعی دارند این فرهنگ را به همه ملتهای دنیا تحمیل کنند! در باب فرهنگ غربی، این بد است.

نوع مطلب : نفی فرهنگ غربی، 
برچسب ها : نفی فرهنگ غربی،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
سه شنبه 16 دی 1393
*جمهوری اسلامی درباره رابطه با دولت آمریکا حساس است نه ارتباطات علمی و اقتصادی با آمریکا

پرسش دانشجو: نظر شما درباره ارتباط محدود علمی و اقتصادی با امریکا - به‌غیر از تسلیم و زیر سلطه رفتن - چیست؟

پاسخ رهبر انقلاب: به نظر ما ارتباط علمی با هر جامعه‌ای از جوامع علمی دنیا خوب است؛ البته در صورتی که مستلزم حاشیه‌های مضرّی نباشد. تماس علمی، فی نفسه بسیار خوب است و ارتباط اقتصادی هم همین‌طور است. شرکتهای گوناگونی در مراکز نفتی ما و در جاهای دیگر میآمدند و میرفتند؛ حتّی شرکتهای اقتصادی امریکایی هم تا چند سال قبل می‌آمدند نفت میخریدند و یا کار میکردند، تا این‌که خودشان این تحریمها را شش، هفت سال پیش گذاشتند. از نظر ما ارتباط با شرکتها و دستگاههای علمی ایرادی ندارد. آنچه روی آن حسّاسیت داریم، دولت امریکاست، که این هم کاملاً یک منطق مستحکم و قوی دارد، که مایلم در زمان دیگری در جمعی مطرح شود؛ الان وقت آن نیست.
نوع مطلب :
برچسب ها : رابطه با امریکا؟،
لینک های مرتبط : امام خامنه ای (مدظله العالی)،
          
سه شنبه 16 دی 1393

فرشته آسمانی ، مجاهد زمینی:

میخواهید زندگی آسمانی داشته باشید؟ تا هم خودتان و هم همسرتان و هم فرزندانتان به آرامشی که هدف و فلسفه زندگی مشترک است برسید؟ فقط کافیست هر کدام از ما با وظایفمان آشنا شویم و به آن عمل نماییم.

شوهرداری از نظر اسلام ارزشی معادل جهاد دارد، امیرالمومنین (علیه السلام) میفرمایند: جهاد زن به این است که خوب شوهرداری کند.

بحارالانوار، ج103،ص252

زنی که در سنگر خانواده با تمام وجود خود با عشق و امید و شور و نشاط انجام وظیفه میکند همانند مجاهدی است که جان خویش را در طبق اخلاص گذاشته و در راه خدا با دشمن میجنگد.

نوع مطلب : هنر همسرداری، 
برچسب ها : فرشته آسمانی، مجاهد زمینی:،
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 15 دی 1393

اطاعت از همسر:

اطاعت از شوهر جزء وظایف اولیه زن است. البته شکی نیست که غرض از اطاعت زن ، فرمانبرداری او از شوهر در اموری است که مخالف احکام الهی نباشد.

رسول گرامی اسلام(صلوات الله علیه و آله) میفرمایند: زن نمیتواند حق خدا را ادا کند مگر اینکه حق شوهرش را ادا کند.

زنی به حضور رسول گرامی اسلام(صلوات الله علیه و آله) آمد و عرض کرد ای رسول خدا ! حق شوهر بر همسرش چیست؟ آن حضرت فرمودند: حق شوهر آن است که از اطاعت او (در امور مشروع) سرپیچی نکند، بدون اجازه از اموالش صدقه ندهد، بدون اجازه او روزه مستحبی نگیرد، در برابر میل او تمکین کند و بدون اجازه از خانه اش خارج نشود.

وسائل الشیعه ج 14، ص112

نوع مطلب : هنر همسرداری، 
برچسب ها : اطاعت از همسر،
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 15 دی 1393

تمکین:

زن در غیر مواردی که از نظر شرع محدودیت دارد واجب است نسبت به خواسته ی مرد تسلیم باشد حتی مستحب است در این زمینه پیش قدم باشد.

 رسول گرامی اسلام(صلوات الله علیه و آله) میفرمایند: بر زن لازم است از بهترین عطرها استفاده کند، زیباترین لباسش را بپوشد و خود را به نیکوترین وجه آرایش دهد و صبح و شام همچون طاووس خرامان خود را به شوهر عرضه نمایید باز هم حقوق شوهر بیشتر از اینهاست.

نظام خانواده در اسلام ص 376

رسول گرامی اسلام(صلوات الله علیه و آله) در پاسخ زنی که از حق شوهر سوال کرد میفرمایند: او را از کام گیری منع نکند هر چند بالای شتر باشد ، کنایه از این مسأله مهم است و عوامل پابرجایی محبت شوهر و حفظ او از خارج خانه می باشد. باز آن حضرت فرمودند: برای اینکه شوهر را به وقت نیازش تأمین کنید نماز را که بالاترین عبادت است طولانی نکنید.

مستحب است زن هر شب خود را بر شوهر عرضه نماید.

مراه الکمال ج2،ص 99

رسول گرامی اسلام(صلوات الله علیه و آله) میفرمایند: حلال نیست بر زن بخوابد مگر آنکه خودش را برای همسرش عرضه دارد به این که لباس مناسب بپوشد و خودش را به شوهر نزدیک سازد که اگر چنین کرد به وظیفه اش عمل نموده است.

وسائل الشیعه ج2، ص176

رسول گرامی اسلام(صلوات الله علیه و آله) میفرمایند: زنی که همسرش او را برای نیاز جنسی اش طلب میکند و او باشد باشد (الان ، الان) میگوید تا این که همسرش را خواب فرا می گیرد پس ملائکه تا وقتی که شوهرش در خواب است آن زن را لعنت میکنند.

وسائل الشیعه ج20، ص164

البته لازم به ذکر است اگر تمکین برای زن ضرر داشته باشد می تواند تمکین نکند

نوع مطلب : هنر همسرداری، 
برچسب ها : وظایف زن در مقابل همسر،
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 15 دی 1393

خوب شوهرداری (داستان):

خوب شوهرداری یک هنر است و نیاز به ذوق و سلیقه و مهارت های خاصی دارد.

بانوی هوشمندی دخترش را شوهر داد. شب زفاف هنگامی که می خواستند دخترش را به خانه بخت ببرند او را طلبید و به او گفت دخترم! بدان که تو با زندگی پیشین که با آن خو گرفته ای و گوشت و خونت با آن هماهنگ شده جدا میشوی و به خانه ای که از آن کاملا بیگانه هستی می روی و با رفیقی که با او انس نگرفته ای همنشین می گردی ، کنیز او باش تا او غلام تو گردد و این ده نکته را از من بشنو و به آن عمل کن تا در خانه جدید خوشبخت گردی:

. با قناعت ، زندگی نیکی را با همسرت تشکیل بده.

. در شنیدن سخن همسر و اطاعت از او کوشا باش.

. با چشمی مهر انگیز و نگاهی متواضعانه به همسرت بنگر.

. نظافت و خوشبویی را رعایت کن.

. اموال شوهرت را حفظ کن و بدان که حفظ اموال او با اندازه گیری و اعتدال حاصل می گردد.

. احترام بستگان شوهرت را حفظ کن و بدان که این کار را می توانی با سرپنجه تدبیر و هوشیاری ، انجام دهی.

. غذای شوهر را در وقت خود با کیفیت خوب آماده کن ، زیرا گرسنگی عاملی سریع ، برای بروز ناملایمات است.

. هنگام استراحت شوهر، سکوت و آرامش را رعایت کن زیرا آشفته نمودن خواب خشم برانگیز است.

. رازهای نهفته را برای او فاش نکن ، زیرا در صورت افشای راز از نیرنگ او در امان نخواهی شد.

. از او اطاعت کن، زیرا سرکشی از خواسته ی مشروع او موجب انباشته شدن کینه تو در سینه او خواهد شد.

دخترم! اگر این نکات را با حوصله و تحمل به خوبی انجام دهی، یقین بدان که عواطف شوهر را به سوی خود جلب کرده و در پرتو آن ، زندگی شیرینی با همسرت پدید می آوری.

 

برگرفته از کتاب مدیریت زن در خانواده ، پژوهشکده تحقیقات اسلامی ودر مسیر بندگی حجت الاسلام افشاری

نوع مطلب : هنر همسرداری، 
برچسب ها : هنر همسرداری،
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 15 دی 1393
رزق حلال
یک روز ابراهیم کاری کرد که پدر از او خواست از خانه بیرون برود و تا شب برنگردد! او هم تا شب نیامد.
همه ی خانواده ناراحت بودند که ناهار را چه کرده و چه خورده؟ شب که برگشت و با ادب سلام کرد، بلافاصله سؤال کردیم: ناهار چی خوردی؟ ابراهیم گفت: توی کوچه راه میرفتم، دیدم یه پیرزن کلی وسایل خریده و نمیدونه چطور ببره خونه! منم رفتم کمکش کردم. کلی تشکر کرد و به اصرار یه پنج ریالی بهم داد. چون برای اون پول زحمت کشیده بودم، خیالم راحت بود که حلاله و باهاش نون خریدم و خوردم.
شهید ابراهیم هادی، سلام بر ابراهیم، ص 17
نوع مطلب : دفاع مقدس، 
برچسب ها : طریق وصال،
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 9 دی 1393
امیرالمؤمنین(علیه السلام):
حلالی آشکار و حرامی آشکار وجود دارد و میان این دو شبهه هاست. پس کسی که آنچه را در آن احتمال گناه می دهد، فرو گذارد بی گمان از حرامی که برایش آشکار است، بیش تر است.
میزا الحکمه/ج 5،ص 469، ح 9295
نوع مطلب : حدیث، 
برچسب ها : حدیث عشق،
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 9 دی 1393


( کل صفحات : 2 )    1   2   


موضوعات
پیوند روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic